https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÇANKAYA'DA YAŞAR KEMAL VE GABRİEL GARCİA MARGUEZ BULUŞTU

Türkiye ve Kolombiya arasında diplomatik ilişkilerin başlamasının 60. yılı Ankara Çankaya'da yapılan sanatsal bir etkinlikle kutlandı.

26.09.2019 16:22 tarihinde yayınlandı 220 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÇANKAYA'DA YAŞAR KEMAL VE GABRİEL GARCİA MARGUEZ BULUŞTU
Kolombiyalı grafiti sanatçıları Kardeşlik temasıyla  Çankaya Fen İşleri Müdürlüğü duvarına iki ünlü yazar Yaşar Kemal ve Gabriel Marcia  Marquez'i resmetti.
        Kolombiyalı dört grafiti sanatçının iki edebiyat devini buluşturduğu duvar resmi ''La Hermandat'' (Kardeşlik)'in açılışı, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Kolombiya'nın  Ankara Büyükelçisi Julio Anibal Riano tarafından gerçekleştirildi.
         Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen duvar resminin açılış konuşmasında, ''Türkiye ve Kolombiya Devletlerinin diplomatik ilişkilerinin 60. yıl kutlamaları çerçevesinde Çankayamıza daha güzel bir hediye verilemezdi. Siz bizim kardeşimizsiniz, dostumuzsunuz. Yaşar Kemal ve Gabriel Garcia Marquez'i, mural sanatında bir araya getiren Vertigo Graffiyi'ye çok teşekkür ederim'' dedi.
         Yaşar Kemal ve Gabriel Garcia Marquez'i  resmettikleri ''Kardeşlik'' adlı eserin ardından, Esat Çankaya Evi'nin duvarına yapmaya başladıkları ATATÜRK  resmi de tamamlandı. Taşdelen, ''Bizi kırmayıp, Çankaya Evi'nin duvarına da Atatürk'ü  resmettiler. Bu iki yazar, bu iki aydını ölümsüzleştirdikleri bu duvarda bize daima kardeşliği hatırlatacak'' şeklinde konuştu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları