https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÇANKAYA ÇAĞDAŞ SANAT MERKEZİ'NDE 75. YIL SERGİLERİ

Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM),Yapı Kredi'nin 75'inci yaşı için düzenlediği ''Yapı Kredi Koleksiyonundan Renkler'' sergisine ev sahipliği yapıyor.

12.10.2019 10:52 tarihinde yayınlandı 334 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÇANKAYA ÇAĞDAŞ SANAT MERKEZİ'NDE 75. YIL SERGİLERİ
      Yapı Kredi'nin kuruluşunun 75'inci yılında düzenlediği sergiler dizisinin ilk durağı Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi oldu.  ''Yapı Kredi Koleksiyonundan Renkler'' adıyla düzenlenen sergi 4 Ekim-14 Ekim arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi Andrey  Gennadiyeviç  Karlov  ve Füraya  Koral Sergi Salonunda sanatseverlerle buluşacak. 
       Yapı Kredi koleksiyonu içinde yer alan ve Osman Hamdi Bey'den İbrahim Çallı'ya, Nazmi Ziya'dan Naci Kalmukoğlu'na, Mahmut Cuda'dan Cevat Dereli'ye, Bedri Rahmi Eyüpoğlu'ndan Selim Turan'a kadar Türk resim sanatının öncü isimlerinin yer aldığı sergi; natürmort, figüratif resim, soyut resim ve güncel sanat gibi üsluplarda çalışan değerli ressamların tabloları Başkentli sanatseverleri bekliyor.
     ''75 Yıl Sergisi'' ayrıca fotoğraf sanatında önemli bir yere sahip Selahattin Giz'in eserlerinide Çankaya'ya taşıdı. İçinde Büyük Önder Atatürk'e ait fotoğraflar bulunan geniş koleksiyonu 24 Kasım 2019 tarihine kadar ÇSM  Füreya Koral sergi salonunda yer alacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları