https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÇAĞIN EN KÖTÜ HASTALIĞI...

Hiç nefesimiz kesilmeyecek gibi yaşıyoruz değil mi? Sadece ''Her canlı ölümü tadacaktır.'' diyoruz.

26.06.2019 11:22 tarihinde yayınlandı 474 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÇAĞIN EN KÖTÜ HASTALIĞI...
   Hiç nefesimiz kesilmeyecek gibi yaşıyoruz değil mi? Sadece ''Her canlı ölümü tadacaktır.'' diyoruz. Yarınlarla ve planlarla devam ettiriyoruz hayatımızı... Bilmiyoruz ki bu Dünya'ya neden geldiğimizi farkında bile değiliz, işimiz gücümüz yaşam mücadelesi, sinir ve stresten ibaret.
   Peki ya hastalıklar, en temel nedeni stresti değil mi? Aslında nasıl iyileşeceğimizi bildiğimiz halde o sevgi denen duyguyu belki de hayatımızın bir çok köşesinde kullanmıyoruz. Ama biliyoruz ''Sevgi her şeyin ilacıdır.''
Günden güne değişen hayatlarınız teknolojiyle birleşen duygu emojilerinin yanında ruhunuz nasıl sizce? Ruhunuzu iyileştirmek, huzurlu kılmak için ne yapıyorsunuz mesela? Kimi için bir dere kenarında mangal, kimi için alışveriş, sosyal medya, gezilecek yerler vs.
  Pardon ama tekrar dönüp bakar mısınız ruhunuza, neyi unuttunuz aslında hayatta? Bir günde kaç kişiye candan bir tebessüm ettiniz yada kaç kişinin ruhuna dokundunuz? Yada size  gösterilen gerçekten saf sevgimiydi?
Hep diyorum ya ben bir şeyleri sorgulayın ve bunu en başta kendinize yapın sorun, kimsiniz siz? Bu Dünya'ya neden geldiniz, ne için yaşıyorsunuz, neyin farkındasınız, hayata gözlerinizi kaparken ne söylerdiniz bu Dünya'ya? Bilincinde misiniz bu Dünya'nın? Her gün onlarca insan yaşama gözlerini kapatıyor ve yakınlarımızsa gidenler bizler acı çekiyoruz. Ve dönüp evet ölüm var diyoruz. Ama bunun için içinizden hiç bir şey gelmiyor değil mi?
  Bana kalırsa çağın en kötü hastalığı ''sevgisizlik'' ve yine çağın farkındalığı ölümdür. Siz, siz olun bu Dünya'yı anlayın. Beni her kim nerede ve ne zamanda okuyorsa bu yazıdan sonra sevdiklerinize sevdiğinizi söyleyin.
  Ve görün o tebessümü... Ertelemeyin, belki yarına kalmaz bu Dünya...

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları