https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÇAĞDAŞ SANATLARDA KİTAP GÜNLERİ BULUŞMASI

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, ''Hadi Buluşalım'' kitap günleri başlıyor. Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenecek olan fuar için, Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf (TAKSAV) Çankaya Belediyesi'ne katkı sağlayacak.

07.12.2019 11:23 tarihinde yayınlandı 300 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÇAĞDAŞ SANATLARDA KİTAP GÜNLERİ BULUŞMASI
       50 yayınevinin katılacağı fuar boyunca bir sempozyum da gerçekleşecek. 80 yazar okurlarıyla buluşup, kitaplarını imzalayacak. Onur konuğu ise Yazar Latife Tekin olacak. Latife Tekin, kadın edebiyatıyla ilgili bir panele de katılacak. 
         Çankaya Kitap Günleri boyunca 30 panel ve söyleşiyle edebiyat okuru ve yayıncısı, edebiyattan siyasete ve hayata dair birbirleriyle söyleşecek, tartışacak. Konuşmacılar arasında Gürsel Korat, Fikret Başkaya, Yaşar Seyman, Esra Kahraman, Hasan Kıyafet, Doğan Tılıç, Onur Bütün, Pınar Ayhan ve Fatih Yaşlı bulunuyor.
        Hafta boyunca 7-12 yaş çocuklara yönelik felsefe, sanat, edebiyat ve resim üzerine 7 atölye yapılacak. Çankaya Belediyesi, okullardan öğrencilerin katılımını sağlayacak. 
         Kitap buluşmasında aralarında Cemal Süreya, Turgut Uyar, Hasan Hüseyin Korkmazgil'in olduğu şairlerin mektuplaşmaları sergilenecek, şiirleri üzerine söyleşi ve paneller yapılacak.
         ''Hadi Buluşalım'' kitap günleri 13 Aralık-22 Aralık arası kitapseverleri bekliyor.
 
HABER;SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları