https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BU TOPRAKLARDAN BİR HUYSUZ VİRJİN GEÇTİ

Huysuz Virjin karakteriyle tanıdığımız Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede 17 Temmuz 2020 tarihinde hayatını kaybetti.

19.07.2020 00:15 tarihinde yayınlandı 194 defa okundu 0 defa yorumlandı
BU TOPRAKLARDAN BİR HUYSUZ VİRJİN GEÇTİ
      Sunduğu ''Huysuz Show'' programıyla akıllara kazınan Seyfi Dursunoğlu 1970'den 2000'lere kadar ekranlarda yer aldı. Türkiye'nin en hazır cevap, en zeki, en sevilen sanatçıları arasında yerini aldı.
       Çocukluğu 5-6 yaşına kadar Trabzon'da geçen Dursunoğlu, daha sonra İstanbul'da mutaassıp bir ortamda büyüdü.. Babasının isteği ile Heybeliada Askeri Lisesinde gitti..Bir süre sonra bu okuldan ayrılarak Boğaziçi Lisesini bitirdi. İngiliz Filolojisinde başladığı  üniversite hayatı maddi olanaksızlıklar nedeniyle yarım kaldı. Sosyal Sigortalar Kurumundaki memuriyeti, Huysuz Virjin'in doğumuyla son buldu.Küçük kulüplerde  çalışmaya başlayarak gösteri dünyasına adım attı. Ünü yayılmaya başlayınca, büyük kulüplerden teklifler aldı. Her yıl İzmir Fuarı'nda, Türkiye'nin en büyük solistleriyle sahne paylaştı. 
      Pek çok  ülkede sahne alan Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda  İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki ile jüri üyeliği yaptı. Show TV'de yayınlanan Huysuz'la Dans Eder misin? programını sundu. Söylediği kantolardan ''Katinanın Elinde Makası'' akıllarda hep kalacak. 
      Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK)  tarafından sansür uygulandığı gerekçesiyle 2007 yılında, Huysuz Virjin'i artık canlandırmayacağını açıkladı. 
       Tüm mal varlığını 2012 yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayan Dursunoğlu'nun ölümü sanat dünyasında büyük üzüntü yarattı. Ölüm haberi sonrası sosyal medyada binlerce kullanıcı üzüntüsünü dile getirdi.
        Ülkemizin cesur ve renkli kişiliği Huysuz Virjin'e Allah'tan rahmet dileriz. Ailesi, sevenleri ve sanat camiasının başı sağ olsun.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları