https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BU GÖRÜNTÜ AKSU BELEDİYESİ'NE YAKIŞIR MI ?

Açılışına sayılı günler kala çalışmaları bizzat yerinde görüp, herkesin umut bağladığı EXPO 2016 son durumunu ve Aksu Belediyesinin açılış için hazırladığı Yörük Çadırı’nın son halinin Aksu’ya yakışmadığını gördük.

13.04.2016 17:37 tarihinde yayınlandı 1691 defa okundu 0 defa yorumlandı
BU GÖRÜNTÜ AKSU BELEDİYESİ'NE YAKIŞIR MI ?
EXPO 2016 günden güne değişiyor, çalışmaları bizzat yerinde gezip gördük. Her ülke her şehir ve her belediye çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Her biri kendi kültürlerine ait bir şeyler katmaya çalışıyor EXPO 2016 ya örneğin şehir olarak Erzurum , Burdur, İstanbul Büyükşehir belediyesi olarak illerinin önemli simgelerini birebir aynısını yapıp illerini layıkı bir şekilde temsil etme çabası içinde. Antalya’yı da tüm ilçe belediyeleri temsil ediyor.Örneğin Muratpaşa ,Döşemealtı ve Aksu Belediyesi bunlardan bazıları.
YÖRÜK ÇADIRI, YÖRÜK ÇADIRI GİBİ OLMALI
Dikkatimizi çeken durum EXPO 2016 'da Aksu Belediyesi'nin geçim kaynağı olan tarım alanını , toplumunun geneli yörük olduğu için yörük çadırını ve Aksu'nun simgesi olan Kurşunlu Şelalesi'ni canlandırması. EXPO 2016 da çalışmalar henüz bitmemiş olabilir ama bu yörük çadırı EXPO 2016 ya ev sahipliği yapan Aksu ya yakışır mı ? İşte bu tartışılır. Öncelikle bir eve benzemesi gerekiyor yörük çadırının bakıyoruz şuan ki çadırın ne eve benzediği var nede başka bir şeye , derme çatma bir çadır olmamalı Aksu'nun Yörük Çadırı. Ülkemizin yüz akı olan bu Organizasyon ev sahipliğini yaptığımız Aksu Belediyesi olarak çalışmaların bir ance bitirilmesi ve Aksu’ya yakışır olan Yörük Çadırı ile Kurşunlu Şelale’sinin bitmesini arzu ediyoruz.
YETİŞTİRDİĞİMİZ ÜRÜNLERLE KATILMALIYIZ
Evet eskiden kullanılan çadırların şekilleri o kadar otantik olmasa da Dünya projesi olan EXPO 2016 'da bizim çadırımız bu şekilde olmaması gerekiyor. Aksu Belediyesi'nin tasarımları değerlendirmesi gerekiyor,en güzelini Aksu ya yakışır bir şekilde yapması gerekiyor. Ayrıca yine dikkat çeken bir durum Aksu 'da bugün hangi serada çiçek var çiçek üreten üretici var hepimiz biliyoruz ki domates ,hıyar ,patlıcan en çok üretilenlerin içerisinde. Sözün özü şu ki hala zaman varken Aksu Belediyesi'nin EXPO 2016 ya gelecek olan misafirlere en güzel en özel tasarımı göstermesi gerekiyor. Nasıl ki diğer ilçe belediyeleri ilçelerinin sembolü olan ve yetiştirdiği ürünleri en iyi şekilde sergileme gayreti içerisinde iseler aynı titizliği Aksu Belediyesi’nin de görmesi gerekir. Her şeyden önce bir bu serginin ev sahibiyiz. Ev sahipi gibi davranmak ve şanımıza yakışır bir organizasyona imza atmak herkesin özelliklede Aksu Belediyesi’nin birinci görevi olması gerekir. İnanıyorum ki eksikliklerin bir an önce bitirilmesi ve açılışına az bir zaman kalan EXPO 2016’ya yetiştirilmesi için herkes elinden geleni yapacaktır.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları