https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BİRLEŞMİŞ RESSAMLAR VE HEYKELTIRAŞLAR 49.YIL BÜYÜK SERGİSİ

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar (BRHD) Derneği'nin 49'uncu Yıl Büyük Sergisi Başkentlilerle buluştu. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin ev sahipliği yaptığı sergi, 15 Nisan 2019 tarihinde açıldı.

17.04.2019 16:25 tarihinde yayınlandı 279 defa okundu 0 defa yorumlandı
BİRLEŞMİŞ RESSAMLAR VE HEYKELTIRAŞLAR 49.YIL BÜYÜK SERGİSİ
            BRHD'nin  49. yılında 160 üye sanatçı, 500'e yakın eserle katıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkulu bir açılış yapıldı. 
              BRHD  Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yıldırım açılış konuşmasında, ''15 Nisanda sanatçılarımızın düşsel penceresinden yeniden yaratılan sevgi ve barışın hakim olduğu  yeni bir dünyaya yelken açıyoruz. Ülkemizin sanatla aydınlığa kavuşacağının bilincinde olan bizler, çağdaş ve evrensel eserlerimizle, tüm sanatseverleri Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde buluşturuyoruz. Bu anlamda yıllardır desteğini bizden esirgemeyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e teşekkür ederim'' dedi. Sergiye Başkan Taşdelen adına katılan Başkan Yardımcısı Nafis Kaya BRHD'nin her zaman yanlarında olacağını belirterek, ''Onların heyecanını birlikte yaşamak bize mutluluk veriyor'' diye konuştu.
              Bu yılki sergide  BDRH Yönetim Kurulu, Onur Ödülünü Ressam Yalçın Gökçebağ'a  verdi. Gökçebağ  plaketini başkan Hüseyin Yıldırım'ın elinden aldı.
               Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin tüm salonlarını kapsayan sergiye yüzlerce Ankaralı sanatsever katıldı. Ülke sanatına büyük katkılar sağlayan, 49 yıldır bu etkinliği sürdüren  BRHD'nin  ''Büyük Sergisi'' 27 Nisan 2019 tarihine kadar açık kalacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları