https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BİRESKU'DAN ''BANA SEVGİNİ ANLAT'' SERGİSİ ZAFER SANAT GALERİSİ'NDE

Türkiye'nin en büyük paylaşım sayfası olan Birleşmiş Ressamlar Kulübü (BİRESKU), 8 Şubat 2020 tarihinde Ankara Zafer Sanat Galerisinde ''Bana Sevgini Anlat'' temalı 10. sergisini açtı.

10.02.2020 10:04 tarihinde yayınlandı 586 defa okundu 1 defa yorumlandı
BİRESKU'DAN ''BANA SEVGİNİ ANLAT'' SERGİSİ ZAFER SANAT GALERİSİ'NDE
    Organizatörlüğünü Tuncay Umay, Aslıhan Koç, Neriman Şahin ve M. Nuri İleri'nin yaptığı sergi açılışı kurdele kesimini sergiye katılımcı olan, geleceğin sanatçı adayları küçük çocuklar gerçekleştirdi. Bu sergide de çocuklara sanatın büyülü dünyası aşılandı. 
       BİRESKU ayrıca 200'den fazla sanatçı ve çalışma ile Türkiye'nin farklı şehirlerini, sanatçılarını aynı çatı altında Ankara'da buluşturma imkanı sağladı.
         BİRESKU kurucusu Tuncay Umay, Birleşmiş Ressamlar Kulübü üye sayısının 50 bine ulaşan bir sosyal medya yapılanması olduğunu söyleyerek, ''Sanat belirli bir zümrenin, kitlenin veya özel galerilerin tekelinde değildir. Sanat, 7 den 70 şe her yaşta, her meslek erbabının hakkıdır. Hatta resim yapmakla kalmayıp, her insan özgün olarak yaptığı eserlerini sergileme hakkına sahiptir. Sanat adına ilerleme ancak bu şekilde taktir ve teşvik yoluyla olabilir'' dedi. Umay,  yönetici arkadaşları Aslıhan Koç, Neriman Şahin ve M. Nuri İleri ile birlikte sanatı, toplumun her kesimine yayma düşüncesiyle hareket ederek, insanların sanata daha fazla yaklaşmalarını ortak düşünce olarak benimsediklerini dile getirdi.
        Yoğun bir katılımla izleyicisine müzikli, eğlenceli bir görsel şölen sunan BİRESKU sergisi 14 Şubat'a kadar ziyaretçilerini bekliyor.
          Sergilerine katılmaktan çok zevk aldığım BİRESKU Ailesi'ne teşekkür eder, tüm sanatçıları kutlarım.
        
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları