https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BİR SERGİ VE BİR RESSAM ERGÜL ÖKSÜZ

Ankara Divriği Kültür Derneği ve Divriği Vakfı tarafından düzenlenen ''Sanat Etkinlikleri'' 6 Ocak 2020 tarihinde Ankara Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi'nde açıldı. Etkinlikte, ressam ve el işi sanatçıları sergi açtı. Divriğili yazarlar kitaplarını imzaladı.

13.01.2020 11:00 tarihinde yayınlandı 276 defa okundu 0 defa yorumlandı
BİR SERGİ VE BİR RESSAM ERGÜL ÖKSÜZ
    Sergiye eserleriyle katılan ressam Ergün  Öksüz, 1957 yılı Sivas doğumlu olup liseyi Ankara'da bitirdi.Almanya'ya giderek sanat okulundan mezun oldu. Aynı zamanda Almanya'da resim dersleri aldı. Öksüz, Türkiye'ye dönünce İstanbul'da desenini kendisinin çizdiği kumaş üzerine serigrafi işinde çalıştı. Ankara'ya döndüğü zaman züccaciye mağazası açan Öksüz, ''Her şartta resim çalışmalarımı yapıyordum. Resim yapmak benim için bir tutku olmuştu. Emekliliğimi doldurduğum zaman hiç beklemeden emekli oldum ve resim çalışmalarıma ağırlık verdim''  diyerek resme olan sevgisini sık sık dile getirdi. 
          Yağlı boya resimleri yapan sanatçımız, şu an ise Bilkent'te 3K  Resim Atölyesi ve Cem Art Atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bir çok kişsel sergi açıp, bir çok da karma sergilere  ve resim çalıştaylarına katıldı.
          Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi'ndeki sergi 16 Ocak 2020 tarihine kadar gezilebilir. 
          Çok sayıda yağlı boya eserleri bulunan sanatçımız Ergün Öksüz'ü kutlarız.Her zaman güzel eserler yaratması dileği ile...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları