https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BİR İMZA VER TİYATROLAR YAŞASIN

Pandemi sürecinde çalışamayan kültür ve sanat emekçileri destek bekliyor.

30.05.2020 00:01 tarihinde yayınlandı 154 defa okundu 0 defa yorumlandı
BİR İMZA VER TİYATROLAR YAŞASIN
     Salgın nedeniyle zor günlerden geçen özel tiyatrolar için başlatılan, ''Tiyatromuz Yaşasın'' kampanyası 20 bin imzaya ulaştı. Geniş katılımlı bu kampanya 81 ilde 2000 tiyatro çalışanı yalnız bırakılan, problemleri çözümsüz kalan  tiyatro emekçileri tarafından hazırlandı.
          Ankara Ortaoyuncuları Tiyatrosu Yöneticisi 32 yıllık tiyatro sanatçısı Ünal Çeken'le messenger üzerinden yaptığımız görüşmede sıkıntılarını dile getirdi.
           ''Gelirini sadece gişeden ve turneden sağlayan tiyatromuzda, üç aydır bilet satamıyoruz. Turneler yok. Kültür Bakanlığı'ndan destek alamıyoruz. Dijital ortamda platform kurarak para vermeye çalıştılar, amatörler gözetilmedi. İstanbul'da ''Yerin Bizde Hazır. Biletini Al. Pandemi Sonrası Gel İzle'' adıyla bir projeyle dayanışma başlatıldı. İnsanlar yardım amaçlı bilet alıyorlar, mantığı bu. Bizim gibi profesyoneller, sahne sahibi olanlar zor durumda ama özellikle amatör çocuklarımız çok zor durumdalar. Tiyatromuzun kapanmaması için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Halkımızdan da sahnelerden düşündüren,ağlatan, güldüren biz sanatçılara destek vermesini bekliyoruz''
          Bu bir sanat çığlığı. Gerçekten çok üzücü. Bizde, https://fongogo.com/Project/istiklal-yolu web sitesi üzerinden ulaşarak destek olmalıyız.
          
 
HABER.SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları