https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BİR AŞK HİKAYESİ

Aldığımız her nefes, gözlerimizin görmesi, kulaklarımızın duyması, ellerimizin tutması, ayaklarımızın yürümesi kalbimizin hızla çarpması hep bir aşk hikayesini aklıma getirmekte.

17.07.2019 11:36 tarihinde yayınlandı 257 defa okundu 0 defa yorumlandı
BİR AŞK HİKAYESİ
 İnsan aşık olacak ise eğer önce kendini tanımalı, değer vermeye nereden başlayacağına karar vermelidir.
     Aziz olana verilen değer aslında kişinin kendini tanıması, Aziz olanın önünde eğilmenin, Aziz olana verdiği değerin kendisine olduğunu keşfetmesidir. Sevgi ile eğilmek utanma değil değer bulmaktır, uzaklaşmak değil yakınlaşmaktır. Tanımaktır, bağlanmaktır, yakınlaşmaktır, huzura ermektir.
     İç dünyasında huzuru yakalayamayan, kendinde kendini bulamamış, kendine sunulan nimetlerin farkında olmayan, elinde bulunanları hoyratça harcayan, tamaha bulanmış bir hayat felsefesi ile yaşam tarzı süren biri hayvanlığını insanlara haykırmış, kendine bahşedilen güzellikleri elinin tersi ile itmiş sayılmaz mı.
     Aşkı yakalamak için bizlerin önce bizi biz yapan değerlere kavuşması ve toplumun doğru ve yanlışlarını anlama gayreti olmalıdır. Aşk senin içinde taşıdığın senin, sen olmasıyla başlamalı yoksa sen hiç bir zaman sen olamaz isen, aşkı anlamanda mümkün değildir. Yalancı pehlivanlar gibi seviyorum haykırışların sadece senin kulaklarında kalır ve duyanın hiç olmaz.
     İnsanlar birini öyle sevdi ki; yoluna canlar feda edildi,ağzında çıkan cümleleri duyabilmek için kilometreler kat edildi, eşler dul çocuklar yetim kaldı, istekleri harfiyyen yerine getirildi,aç kalındı,onun için sevgiye sınır konulmadı,yaşam tarzında hiç bir eksiklik bulunamadı. Çünkü;
O, bir tane idi...
O, şahane idi...
O, güzel idi...
O, güzeller güzeli idi...
O, mükemmel idi...
O, eşsiz idi...
O, ’nûr’ idi...
O, ’duâ’ idi...
O, ’müjde’ idi...
O, ’rüyâ’ idi...
O, ’Muhammed’ idi...
O, ’Ahmed’ idi...
O, ’el-Emîn’ idi...
O, ’kul’ idi...
O, ’Rasûl’ idi...
O, ’Habîb’ idi...
O ’Halîl’ idi...
O, ’rahmet’ idi...
O, hasret idi...
O, vuslat idi...
O, cân idi...
O, cânân idi...
O, aşk idi...
O, bir başkaydı...
O, bambaşkaydı...
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları