https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BİR ÇILGINLIK YAPIN

Geçtiğimiz günlerde kurulan Aksu Yörük Türkmen Meclisi tüm Antalya'da adını duyurmaya ve Aksu'yu temsil etmeye başladı.

24.07.2019 13:28 tarihinde yayınlandı 266 defa okundu 0 defa yorumlandı
BİR  ÇILGINLIK YAPIN
    Son olarak Aksu'yu temsil etmek için Kemer Çukurca Yaylası şenliklerine katılan Aksu Yörük Türkmen Meclisi Başkanı Veli Altıntaş hem yeni kurulan Aksu Yörük Türkmen Meclisi hem de Kötekli Yörükleri Derneği'nin logosunu şenlikte tanıttı.
   Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tüm Antalya'da yörük şenlikleri başlarken Aksu halkının da Aksu'da bir şenlik istediği yıllardır gün gibi ortada. Okulların tatile girmesi Aksu'da yaşayanların memleketlerine gitmesi üzerine Aksu epeydir sessiz kaldı. Sessizliği bozup Aksu'ya renk katmak elbette yetkililerin elinde...
  Sadece belediye yetkisi de değil artık Aksu'da  Aksu Yörük Türkmen Meclisi, Kent Konseyi, Üretici Birliği gibi yeterince kuruluşumuz var. Ve bu kuruluşlarda turizmden, tarıma, sanayiden tarihe her sektörden iş adamlarımız Aksu'nun ileri gelen esnafları da mevcut.
   Her alanda zengin olan bu ilçeyi 2019 yılında halen kurak bir ilçe olarak görmemelidirler. Kısa bir süre önce Aksulu bir iş insanımız ''Aksu'nun ortasına deniz getirilebilir, çılgın projeler olmalı'' demişti. Evet haklı  çılgınca bir şeyler yapın ve tüm Antalya'yı Aksu'ya getirin.
  Festival tadında siz herkese görev verirseniz tüm Aksu'nun sizinle birlikte olacağından eminim. Diğer ilçelere nasip olmayan denizimiz, tarım alanımız, tarihi mekanlarımız her biri mevcut Aksu'da... Domates Festivali, Kahve Festivali, Kültür Sanat Festivali, Çiçek, Müzik, Kitap...
   Bakın insanlar, kuruluşlar, yerel yönetimler festival yapmak için her şeyi kullanabiliyorlar. Biraz ilhamla her şey yapılabilir. Bizim festival için her hangi bir meyve yada nesneye de ihtiyacımız yok, tanıtım festivali ile her ürettiğimizi kullanabiliriz. Sizce Aksu'nun hünerlerini gösterme zamanı gelmedi mi? 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları