https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BİLİMSEL KOLEJİ'NDE ''ATATÜRK VE BAŞKENT'' RESİM SERGİSİ AÇILDI

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yılı olan 27 Aralık Cuma günü Bilimsel Koleji, güne damgasını vurdu. ''BÜYÜK BULUŞMANIN 100. YILINDA ATATÜRK VE BAŞKENT'' konulu sergi, küratör Selma Bora, organizatör Veysel Doğar, Sema Kumrulu ve Kamer Dağkıran tarafından hazırlandı.

02.01.2020 10:34 tarihinde yayınlandı 365 defa okundu 0 defa yorumlandı
BİLİMSEL KOLEJİ'NDE ''ATATÜRK VE BAŞKENT'' RESİM SERGİSİ AÇILDI
          Açılışını; Akdağmadeni Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Özdemir, Teship Sanatçısı Sabahat Kırçak, Sanatçı Nevzat Özbey ve Ressam Nevzat Can'ın birlikte yaptığı sergi, izleyiciden tam not aldı
          ''Büyük Buluşmanın 100. yılında Atatürk ve Başkent'' resim sergisine, 100 ressam eserleriyle katıldı. Ressamlarımız teship sanatından ağaç oymacılığına, keçeden gümüş tasarımına, resimden seramik sanatına kadar çeşitli çalışmalarıyla katıldı.
          Bilimsel Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Doğar, ''Bilimsel Kolej olarak gelenekselleştirdiğimiz sergilerimize, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yıl kutlamalarında bir yenisini ekledik. Öğrencilerimiz ve 100 ressamımızın gerçekleştirdiği iş birliği sergimizi açtık. Emeği geçen Sanat Sokağı Müdürü, sanatçıları, zanaatkarlarına, Altındağ Eğitim ve Kültür Başkanlığına, Mamak Eğitimciler Platformuna, Akdağmadeni Kültür Derneğine, Yozgatlı Eğitimciler Divanına,Siber Güvenlik Federasyonu Başkan ve üyelerine,Çankaya CHP Kadın Kolları Başkan ve Üyelerine,tüm sanatçılarımıza katılım ve destekleri için teşekkür ederim'' diye konuştu.
          Bu anlamlı sergi için, Bilimsel Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Doğar'a, Küratör Selma Bora'ya, Bilimsel Koleji çalışan ve güzel öğrencilerine, tüm katılan sanatçı arkadaşlarımıza, sergimizi ziyaret eden dost ve sanatçılarımıza sonsuz teşekkürler.Ayrıca, MEDİPARK Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Aydın'a o güzel çiçekleri için teşekkür ediyoruz.
      Sergi, bir hafta boyunca sanatseverleri bekliyor.
 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları