https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BEYAZ ŞAPKALI SANATÇILAR ''MAVİ ÖZGÜRLÜKTÜR'' KARMA RESİM SERGİSİ VE RESSAM IŞIK ÇUHACIOĞLU

Beyaz Şapkalı Sanatçılar, ''MAVİ ÖZGÜRLÜKTÜR'' karma resim sergisi 28 Aralık 2019 tarihinde Maya Tasarım ve Sanat Merkezi'nde açıldı.

06.01.2020 09:45 tarihinde yayınlandı 450 defa okundu 0 defa yorumlandı
BEYAZ ŞAPKALI SANATÇILAR ''MAVİ ÖZGÜRLÜKTÜR'' KARMA RESİM SERGİSİ VE RESSAM IŞIK ÇUHACIOĞLU
     Küratörlüğünü Ressam Işık Çuhacıoğlu'nun yaptığı sergiye;Armağan Çuhacıoğlu, Burcu Öztürk, Canberk Elber, Emine İlkkutlu İzdar, Emine Kasap Karakoç, Emre Gürgür, Filiz Bektaş. Füsun Özyıldırım, Göktuğ İzdar, Gülen Dizdar, Hale Kızıltuğ, Hatice Ünal, Hilmi Durak, Işın Çuhacıoğlu, Jale Özlü, Jale Polat, Lale Avcıdırlar, Lale Gökdağ, Leyla Yalçın, Meral Menal, Meral Üstüntaş, Meryem Kılınç, Nazmiye Kıyak, Nihal Çuhacıoğlu, Selma Kaya Ergün, Sema Erdoğan, Serdar Güngör, Sevilay Erkan, Sevim Kumova, Sevin Öztürk, Sibel Gül Gobel, Şule Kalemköy, Yusuf Çetin ve Zehra Gençoğlu eserleriyle katıldı. 
          Dördüncüsü yapılan ''MAVİ ÖZGÜRLÜKTÜR'' adıyla açılan sergide, mavi tonlarda eserler yer aldı. Yeni yılı temiz ve beyaz umutlarla karşılama adına ise sanatçılar beyaz şapka giydiler.
        Serginin küratörlüğünü yapan kıymetli ressamlarımızdan Işık Çuhacıoğlu, hayatı sanat için yaşayan ressamlarımızdan. Kısaca hayatını şöyle özetledi;
         1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Dalı mezunu. Sanatçımız, 23 yıldır Ankara Güzel Sanatlar Merkezi olmak üzere Atölye Lotus, Çağdaş Sanatlar Merkezi, Mavi Sahne, BTSART, ERART, Spormet, Devlet Opera ve Balesi çalışanlarına, Türk Patent Enstitüsü (TPE), Dante Resim Atölyesi, Meslek Liseleri Dershaneleri, Atlas Sanatevi, Gakademi, Boya Küpü Sanatevi'nde resim eğitmenliği yaptı. Son 4 yıldır da Ankara Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi'nde (AYHEM), Gölbaşı Halk eğitim Merkezi'nde   resim eğitmenliği yapıyor. Ankara Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde Bilirkişi olarak görev yapıyor. Çuhacıoğlu'nun yaptıkları bununla da kalmıyor. Yurt dışında 7 ülkede eserleri bulunan Çuhacıoğlu'nun şiirleri, öyküleri bulunuyor. Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde ilk eğitim seti olan ''Senden Önce Anadolu'' çocuk kitabını resimledi.. Yurt içi ve yurt dışında 4 müzede eserleri yer alıyor. Ayrıca, B.R.H.D. ve HEKDER üyesi..Sanatçı, kendi icadı olan, spatula ile SARKIT adını verdiği kabartılı tekniğiyle eserler üretiyor.
            Işık Çuhacıoğlu, Güzel Sanatlar Liseleri ve Fakültelerine 250'nin üzerinde öğrenci kazandırmış bir sanatçı. Halen Maya Tasarım ve Sanat Merkezi'nde de resim dersleri veriyor. Son dönemde ise; 21 Aralık 2019 tarihinde Ankara Ata Sanat'ta, 22 Aralık 2019 tarihinde Nevşehir Hacıbektaş'ta, 28 Aralık 2019 tarihinde Ankara Maya Tasarım  ve Sanat Galerisi'nde karma sergiler, ve Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişinin 100. yılında  ''KAHVECİ DERVİŞİN KAPILARI'' ( 4 Kapı 40 Mekan) adlı kişisel sergisine Nevşehir Hacıbektaş Atatürk Evi'nde imzasını attı.
              Ankara Maya Tasarım ve Sanatevi'nde açılan Mavi Özgürlüktür'' sergisi 18 Ocak 2020 tarihine kadar açık olacak. Bu güzel sergiye katılan tüm sanatçıları ve  ve küratörü Işık Çuhacıoğlu'nu kutlarız. Teşekkürler Işık Çuhacıoğlu, iyi ki tanıdım dediklerimdensiniz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları