https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BELEDİYE TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

Aksu Belediyesi coronavirüs salgınına karşı aralıksız çalışmalar yürütüyor.

23.03.2020 11:31 tarihinde yayınlandı 144 defa okundu 0 defa yorumlandı
BELEDİYE TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

İlçedeki kamu binalarını dezenfekte edip ilaçlayan belediye Aksu Kaymakamlığı ve tüm kamu kurumlarının işbirliği ile hafta sonu yaşlılar için de çalışma başlattı. Ortak yürütülen çalışma ile yaşlı vatandaşların evleri dezenfekte edilip, gıda başta olmak üzere tüm ihtiyaçları giderilmeye çalışıldı. Çalışmalar bu hafta da sürecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından coronavirüs salgınına karşı tedbir almak amacıyla 21 Mart Cumartesi saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları sınırlandırıldı. Aksu’da da bu konuda gerekli çalışmalar yapılmaya başlandı. Aksu Kaymakamlığı bünyesinde, Aksu Belediyesi ve tüm kurumların desteği ile yaşlı ve hasta kişilerin evlerine gidilmeye başlandı. Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın her gün belirlediği 5 ev hafta sonu dezenfekte edildi, yaşlıların ihtiyaçları giderildi. 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar için bu hafta da gerekli çalışmalar yürütülecek.
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin yaptığı açıklamada, zorunlu olmadıkça kimsenin sokağa çıkmamasını, evinde kalmasını istedi. Şahin, belediyenin tedbiri elden bırakmayacağını, ilaçlama çalışmalarına devam edeceklerini kaydederken 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar için de gerekli desteğin verileceğini söyledi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları