https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAYDAR ÖZCAN'LA İYİLİKLERE DOĞRU

Şair, Uluslararası Kültür Elçisi, Gazeteci ve TV Muhabiri, Tiyatro, Sinema Oyuncusu, Müzisyen aynı zamanda Uluslararası Kültür Köprüsü Kurucu Başkanı Baydar Özcan için, Gece Kitaplığı tarafından, edebiyat etkinliği düzenlendi.

17.10.2019 08:55 tarihinde yayınlandı 680 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAYDAR ÖZCAN'LA İYİLİKLERE DOĞRU
        Edebiyat Etkinliği, Bodrum  Mittowen AVM içinde bulunan Catalpa Cafe Lounge'da yapıldı. Özcan, Bodrum'da yaşayan dostlarıyla bir araya gelerek şiirlerinin bazılarını okuyarak, edebiyat dostlarıyla kitapları ve şiirleri hakkında söyleşi yaptı. Ardından kitaplarını imzaladı. 
        Etkinlikten elde edilen tüm gelir, Ortakent Yahşi Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bağışlanacak.''Çalışmalarımı fakir, sahipsiz çocuklara ve hayvanlara adadım'' diyen Özcan, ilk şiir kitabı ''Boşuna mı Bu Hasret'' isimli kitabının gelirini Bakırköy Sahipsiz Çocuklar Yurdu'na armağan ettiğini anlattı. Özcan'ın  İsviçe'de yaşadığı yıllarda ise. sanatsal çalışmalar yaparak; edebiyat etkinlikleri, sergiler ve konferanslar düzenleyerek geliri yine kimsesiz çocuklara verilmişti.
        2015 yılında Bodrum'da yaşamaya başlayan sanatçı, Gece Kitap Yayınları Kurucu Başkanı Yaşar Hız tarafından, Edebiyat Etkinlikleri Organizasyonu ve Kültürel Edebiyat Çalışmaları görevine getirildi.
        Bunca yardım kampanyaları, bunlarla da yetinmeyip daha nasıl yardımlar yapabilirim diye düşünen Baydar Özcan için, Yaşar Hız, ''Hayattaki tüm kötülükleri topyekün iyilikle yer değiştirecek bir enerji var içinde. Şairdir, kültür elçisidir, gazetecidir. Bence, iyi bir insan modelidir'' dedi.
         Sanatından önce insanlığı ön planda olan Baydar Özcan'la daha nice iyiliklerde buluşmak üzere...
         
  AŞKI GECENİN HÜZNÜNE YAZDIM
  YÜREK YARASINA AŞIK OLSUN DİYE
  AŞKI SEVDAYA YAZDIM
  ŞİİR OLSUN OKUNSUN DİYE
      Baydar Özcan
 
  HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
     
    

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları