https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENTLİ KADINLARDAN ''KADINA ŞİDDETE HAYIR'' DANSI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyada her yıl düzenlenen ''One Billion Rising Revolution'' isimli farkındalık etkinliğine ev sahipliği yaptı.

19.02.2020 13:49 tarihinde yayınlandı 315 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENTLİ KADINLARDAN ''KADINA ŞİDDETE HAYIR'' DANSI
 İlk kez düzenlenen etkinlikte Başkentli kadınlar, ''Kadına Şiddete Hayır'' demek için dans etti.
          Böylece Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilk kez dansla yapılan bir farkındalık etkinliğine imza attı.
           Tüm dünyada her yıl düzenlenen ''One Billion Rising Revolution''  isimli etkinliği ilk kez Başkent'e taşıyan Ümitköy Hanımlar Lokali, her yaş ve meslek grubundan kadını bir araya getirdi. Ümitköy Hanımlar Lokali üyeleri saatlerce zumba yaparak ''Kadına Şiddete Dur'' dedi.
         Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Ümitköy Hanımlar Lokali tarafından Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda zumba eğitmenleri eşliğinde düzenlenen dans etkinliğine kadınlar yoğun ilgi gösterdi.
          Müziğin ritmine kendini kaptıran kadınlar böyle bir etkinliğin Başkent'te yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
          Güler Aycimin; ''Bu etkinlik çok güzel Hem eğleniyoruz hem farkındalık yaratıyoruz. Biliyorsunuz Türkiye'de kadın cinayetleri ve kadınlara yapılan haksızlıklar çok fazla. Bu etkinlikle biraz olsun sesimizi duyurmak istedik''
            Ece Çelikörs; ''Sosyal medyada gördüm etkinliği. Kadına karşı şiddetin önüne geçebilmek için böyle bir etkinlikle kadınların bir araya gelmesi çok önemli. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum''
            Birol Abakay; ''İlk defa böyle uygar bir etkinliği organize ettikleri için çok memnunum''
            Neriman Hızal; ''Şiddetten söz ederken bile sesimiz titriyor. Oysaki sevgi çok kolay. Bütün canlılara sevgi dolu bir dünya için emek verilmesini diliyorum'' diyerek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler.
         Ankara'da güzel işler devam ediyor. Teşekkürler Mansur Yavaş.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları