https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT'TE KORONAVİRÜSLE MÜCADELE SON HIZ DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadelesine hız kesmeden devam ediyor.

24.03.2020 11:00 tarihinde yayınlandı 187 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT'TE KORONAVİRÜSLE MÜCADELE SON HIZ DEVAM EDİYOR
        Halk sağlığı için dezenfeksiyon çalışmalarını artıran Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik de yeni tedbirleri hayata geçiriyor. Başkan Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağı getirilen ve ''Evde Kal'' çağrısı yaptığı 65 yaş üstü vatandaşların günlük market ihtiyaçlarının belediye tarafından kiralanan motosikletli kuryeler aracılığıyla yapılacağını duyurdu.
         Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu'na bağlı kuryelerin ücretlerini  Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı karşılayacak. Böylece 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz hizmet sağlanacak hem de bu süreçte evlerine günlük hizmet götüren kuryelerin işsiz kalmasının önüne geçilecek.
          Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Başkent'te kağıt toplayıcılığına yasak getirilmesinin ardından Başkan Yavaş'ın talimatıyla bu kişilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde gıda desteği yapılmaya başlandı.
          Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, Çiğdem Mahallesi Şirindere  mevkiinde yoğun olarak yaşayan kağıt toplayıcılarının bulunduğu bölgede dezefeksiyon çalışması yaptıklarını bildirdi.
           BELPA Mutfağında hazırlanarak dağıtılan yemek yardımından yararlanan Abdülkadir Aşık, ''Virüs nedeniyle artık kağıt toplamaya çıkmıyoruz. Ailece mağdur durumdayız ama belediye bizi düşündü, aç susuz bırakmadı'' diyerek belediyeye teşekkür etti. 
          Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan da kent genelinde gönüllü hayvanseverlerin beslediği sokak hayvanlarının yer aldığı 10 bölgede dezenfeksiyon çalışması başlattıklarını söyledi.
          Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri özellikle cadde ve ana yollar başta olmak üzere kent mobilyaları ve duraklarda özel dezenfektan ürünlerle temizlik gerçekleştirilirken, ANKARAY, Metro ve EGO otobüsleri, taksi ve dolmuşlar günlük dezenfeksiyon işlemine tabi tutuluyor.
          Ayrıca spor komplekslerinden sivil toplum kuruluşlarının binalarına, adliye salonlarından askeri birliklere, emniyet birimlerinden belediye hizmet binalarına, hastanelerden ana bulvarlara kadar aralıksız dezenfeksiyon çalışmaları yürüten Büyükşehir Belediyesi, Suriyeli vatandaşların yaşadığı Altındağ Önder Mahallesi ve gecekondu bölgelerinde ekolojik atomizer araçlarla dezenfeksiyon çalışması yürütüyor.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları