https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT'TE İLK ESPOR KULÜBÜ KURULDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyada büyük ilgi gören Espor için adım attı ve ASKİ Spor Kulübü bünyesinde Espor Kulübü'nü kurdu.

30.03.2020 10:40 tarihinde yayınlandı 171 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT'TE İLK ESPOR KULÜBÜ KURULDU
          Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, okulların tatil olmasıyla birlikte özellikle gençlerin kaliteli vakit geçirmesi ve sporu daha geniş kitlelere sevdirmek amacıyla yeni uygulamayı hayata geçirdikleri müjdesini verdi. Başkan Yavaş, ''Söz verdiğimiz gibi Ankara'mızı gençlerimizin ve Espor'un Başkenti yapma çalışmalarımıza başladık'' dedi.
           Geleceğin sporu görülen elektronik sporları yaygınlaştırmayı ve meslek haline getirip kariyer imkanı sağlamayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Başkentli gençlerin ulusal ve uluslararası turnuvalarda adını duyurmasına destek olacak.
           Espor,  spora ve sporcuya değer verdiklerini  ve gençleri bilinçsiz bir şekilde oyun oynamak ve sosyal medya sitelerinin dayattığı olumsuz etkilerden kurtarmak adına önemli rol oynayacak. 
         Ayrıca Espor kurslarda, sadece erkek oyunculara değil aynı zamanda kadın oyunculara da eğitim vererek, profesyonel oyuncuların gelişimine destek olacak. Her yıl geleneksel olarak ''Ankara Büyükşehir Belediyesi Espor ve Oyun Festivali'' adı altında organizasyon düzenlenecek.
          Genç nesillerde olumlu yönde etkiler bırakacak olan projede sadece genç oyuncular değil, bu konuda oyuncuların ailelerine de pedagog eşliğinde eğitici seminerler verilecek. 
          Espor Kulübü'nün çalışmalarını yakından izlemek isteyen Başkentliler İntagram, Twitter ve Facebook olmak üzere sosyal medya üzerinden takip edebilecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları