https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT'TE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Başkent Ankara'da Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlandı.

01.11.2019 09:49 tarihinde yayınlandı 266 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT'TE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
      Anıtkabir'de başlayan resmi kutlama törenlerine katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 7'den 70'e davet ettiği Başkentlilerle birlikte meşaleli yürüyüş yaptı, Athena konserini izledi.
       Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden 1. Meclis'e kadar resmi geçit töreninin yapıldığı ve Başkentlilerin doldurduğu caddeler, Büyükşehir Belediyesi'nin astırdığı Türk Bayrakları ve kurduğu taklarla adeta kırmızı beyaza büründü.
       Anıtkabir'den AŞTİ'ye kadar vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtan Büyükşehir Belediyesi, Ankara'nın birçok noktasında bulunan billboardlar, köprüler, otobüsler, led ekranları ve binaları da Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile süsledi.
        Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen ortak kutlama etkinlikleri, akşam saatlerinde 54. Cadde ve Aşkaabat Caddesi kesişiminde başlayan ve insan seline dönüşen meşaleli yürüyüş ile devam etti.
       Şölen havasında geçen kutlamaların son adresi olan Anıtpark'ta Bakentlilerle İstiklal Marşını seslendiren Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ''Atam Ankara'mız, Cumhuriyetimiz emin ellerde ve ilelebet yaşayacak. Türkiye ilelebet vatanımız olacak ve inşallah ülkemiz komşularıyla birlikte yaşadığı bu kabustan kurtulup aydınlık günlere hep birlikte hızlı şekilde gidecek. Ankara'da kimseyi ayırmadan yaptığımız çalışmalar, ötekileştirmeden yaptığımız çalışmalar Türkiye'nin tüm sathına yayılacak, huzur hakim olacak. İnşallah 100 yılı da hep birlikte kutlayacağız, çok daha muhteşem kutlayacağız. Bu bir başlangıç'' diye konuştu.
        Konser programına; TBMM Başkan Vekili Levent Gök, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
      ''Çankaya Belediyemiz ile Cumhuriyet Bayramımıza yakışır bir kutlama olsun istedik'' diyen Başkan Yavaş, Athena grubuna konserden elde edeceği geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışlamasından dolayı da teşekkür etti.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları