https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT'TE ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

20 Kasım, 1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler (BM) tarafından dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla ''Dünya Çocuk Hakları Günü'' olarak kutlanıyor.

21.11.2020 21:19 tarihinde yayınlandı 41 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT'TE ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI
    Özellikle savaş yoksulluğunun hüküm sürdüğü coğrafyalarda yaşam mücadelesi veren çocukları korumak ve koşullarını iyileştirmek için 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından Çocuk Haklarına dair sözleşmeyi imzalandı. 
       Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, Çocuk Hakları Gününü pandemi nedeniyle evlerinden kutladı. 
       Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününde Türkiye Belediyeler Birliği aracılığıyla sosyal medya üzerinden yayınlanan videolu mesaj ile  ''Sizler aydınlık geleceğimizin teminatısınız'' sözleriyle çocuklara seslendi.
     Başkan Yavaş, ''20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Özellikle pandemi sürecinde evlerinizde daha çok vakit geçirmek zorunda kaldığınızı, doya doya dışarıya çıkamadığınızı biliyoruz. Bizler de bu süreçte hem eğitiminizi hem de sağlığınızı önceleyen birçok çalışmaya imza atıyoruz. Okulların açılmasıyla beraber uzaktan eğitim almak zorunda olup tablet ya da bilgisayar olmayanlar için 47 birimimizde 900'e yakın bilgisayarı çocuklarımızın hizmetine sunduk. Ardından kentimizdeki kırsal mahallelerde ücretsiz internet hizmeti sunmak için çalışmalarımıza başladık. Bir yandan da sosyal yardım alan ailelerin çocukları eğitim hakkından uzak kalmasın diye, evlere ücretsiz internet hizmeti sağlıyoruz. Bu zorlu günleri hep birlikte aşacak, sağlıklı günlerde sizlerle nice güzel etkinliklere imza atacağız. Hepinizi en içten duygularımla selamlıyor, gözlerinizden öpüyorum'' diye konuştu. 
       Çocuk Meclisi üyeleri, Türkiye'nin de taraf olduğu ve dünyada çok  fazla ülkenin onayladığı Çocuk Hakları günü dolayısıyla kendi elleriyle hazırladıkları pankartlarla mesajlarını bütün dünyaya ilettiler.
 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları