https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT'TE ATA'YA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Ankara Büyükşehir Belediyesi hayatı kolaylaştıran projelerine devam ediyor.

27.08.2020 11:57 tarihinde yayınlandı 91 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT'TE ATA'YA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ
Anıtkabir-Milli Kütüphane arasında ilk etabı açılan bin 400 metrelik Bisiklet Yolu'nda Ankaralılar kadar Ankara dışından gelen bisiklet tutkunları da pedal çevirmeye başladı.Ankara Kent Konseyi, Bisiklet Meclisi ile iletişime geçerek İzmir Cumhuriyet Meydanı'ndan bisikletle Ankara'ya gelen bisiklet severler, Başkent'in ilk bisiklet yolunda ''Ata'ya Saygı Turu'' attı.
        İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı ile yeni projeler üreten Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın seçim vaatleri arasında yer alan ve geçtiğimiz günlerde açılan ''Bisiklet Yolu'' ülkenin dört yanından ziyaretçi akınına uğruyor.
         Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi ile iletişime geçerek ''Ata'ya Saygı Turu'' başlatan Bisiklet Hareket Derneği, ABİDOSD  (Ankara Bisiklet Doğa Severler Derneği) ve Bisiklet İletişim Topluluğu üyeleri, Başkent'in ilk bisiklet yoluna tam not verdiler. 
         Başkentli bisiklet tutkunlarının pedal çevirmeye başladığı Bisiklet Yolu'nun Ankara dışından gelen ilk ziyaretçileri İzmir'den oldu. Büyük Taarruz'un 98. yılında 6 günde 600 kilometre yolu bisikletle gelen İzmir'li bisiklet tutkunları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir ziyaretini tamamladıktan sonra Bisiklet Yolu'nda ''Ata'ya Saygı Turu'' attı.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları