https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT PARKLARINA KADIN DOKUNUŞU

Başkent'i kadın dostu bir kent haline getirmek için örnek projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, farkındalık çalışmalarını sürdürüyor.

11.10.2020 21:20 tarihinde yayınlandı 90 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT PARKLARINA KADIN DOKUNUŞU
      Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kadın Sığınma Evleri'nde kalan kadınlara bir yandan sosyal, psikolojik ve hukuki destek sağlarken bir yandan da üretimden kopmamaları için atölye çalışmaları düzenliyor. Bu kapsamda 30 Ağustos Zafer Parkı'nın ağaçları, Kadın Sığınma Evleri'nde kalan kadınların ördüğü birbirinden güzel renkli el emeği örgülerle süslendi.
       Şiddet mağduru kadınların güçlenmesine katkı sağlayan atölye ve workshop çalışmalarını pandemi sürecinde de devam ettiren Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü,Kadın Sığınma Evleri'ndeki kadınları örgü örmeyi öğrenmeleri için bir araya getirdi.
        Kadınların toplumsal hayattan kopmaması için atölye çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Sosyal İşler Daire Başkanı Halit Özdilek, ''Sığınma Evlerinde kalan kadınlarımızı sorunlarından ötürü misafir ediyoruz. Kadınlarımızın sosyal ve psikolojik anlamda hayata tutunmalarını sağlıyoruz. Hayatlarını kolaylaştırmak için de çalışmalarımıza devam ediyoruz'' açıklamasını yaptı.
         Nazar boncuğundan uğur böceğine çeşitli motiflerle hazırlanan örgüler ağaçlara giydirilirken farkındalık etkinliği ile hem parklar renklendi hem de kadınların emeği görünür hale getirildi.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları