https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT'İN GÜÇLÜ KADINLARI

Yerel eşitlik eylem planını hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadınların yanında olmaya devam ediyor.

13.06.2020 21:14 tarihinde yayınlandı 150 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT'İN GÜÇLÜ KADINLARI
          ''Kadın Dostu Başkent'' hedefiyle çalışan Büyükşehir Belediyesi, kadınların talep ve ihtiyaçlarını belirlemek üzere her yaş ve meslek grubundan 10 bin kadınla anket çalışması yaptı.
            Kadınların yaşadığı kentte olmasını istedikleri birçok konuda hayatı kolaylaştıran değişiklikler yapan Büyükşehir Belediyesi, önce en yoğun talepler arasında yer alan Bebek Bakım Odalarını hizmete açtı.
           Hanımlar Lokali'nin adını Kadınlar Lokali olarak değiştiren ve kadın sığınma evlerinin kapasitesini artıran Büyükşehir Belediyesi şimdi de pazarcı kadınların sorunlarını belirlemek için yoğun mesai harcıyor.
           Başkent'in merkez ve ilçelerindeki semt pazarlarında kendi ürettikleri ürünlerle ailelerini geçindiren kadınlarla yüz yüze görüşen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü ekipleri, hem ihtiyaçları tespit ediyor hem de sorunları dinliyor.
             Gerek tarlada gerek evde gerekse pazarda çalışan kadınlar, girişimci ruhlarıyla birçok kadına örnek olurken, çalışarak, üreterek ekonomik yönden güçleniyorlar.
             Pazarcılık yapan Seçkin Aydoğan, ''55 yaşındayım. Normalde kendi dükkanım var. 12 yıldır pazarcılık yapıyorum. 27 yıldır çalışıyorum. Ben köyde büyüdüm, elimde bir mesleğim yoktu. Çocuklarım hepsi şimdi üniversite mezunu oldu. Kendim büyüttüm çocuklarımı. Kadının pazarda yapamayacağı söylendi hep. Hiç bir sorun yaşamadım''
             Kezban Erisel, ''70 doğumluyum. 15 senedir pazarcılık yapıyorum. Eşimin işleri kötü gidince başladım. Sattığım ürünleri kendim dikiyorum. Bu iş sayesinde kendi atölyemi kurdum. Her şeyimi kaybetmiştim ama tekrar sıfırdan başladım. Her kadın kendi ayağının üstünde durabilir'' diye memnuniyetlerini dile getirdiler,
               Her zaman halkıyla olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş teşekkürler...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları