https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT ANKARA'DA 'KADINA ŞİDDETE KARŞI KARANLIĞI AYDINLAT' HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Başkentlilerin talep ve isteklerini dikkate alarak insan odaklı çalışmalara imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, annelerin hayatını kolaylaştıracak hizmetlerini sürdürüyor.

30.11.2019 13:40 tarihinde yayınlandı 268 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT ANKARA'DA 'KADINA ŞİDDETE KARŞI KARANLIĞI AYDINLAT' HAFTASI ETKİNLİKLERİ
       Ankara Kızılay, Keçiören, Sincan ve Batıkent Metro istasyonlarında ''Bebek Bakım ve Emzirme Odaları'' açıldı.Annelere büyük kolaylık sağlayan bu uygulama Başkentlilerden tam not aldı.
       Günlük yolcu kapasitesi 450 bin kişiye ulaşan metrolarda özellikle annelerin bebekleriyle vakit geçirebilecekleri özel bir oda talebini karşılıksız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bu sayının artırılması için talimat verdi.
         Seyahat sırasında metroyu kullanan hem Başkentli annelere Hem de Başkent'e misafir olarak gelen annelerden büyük beğeni toplayan odalarda, el havlusundan oturma koltuğuna, bebek masasından çöp kovasına kadar birçok ihtiyacı karşılayacak her şey mevcut. Anneler kadar büyükanneler de uygulamadan çok memnun olduklarını söyleyerek, Başkan Yavaş'a teşekkür ettiler.
        Bebek Bakım ve Emzirme Odaları, 06.00-01.00 saatleri arasında açık olacak.
        Bebek Bakım Odalarının açıldığı 25 kasım 2019 tarihinde, kadın sığınma evlerinde kalan kadınların el emeği ürünlerinin sergilendiği kermes açılışı da eş zamanlı olarak yapıldı. Açılışı Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Berkay Gökçınar, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aslı Kuzulu birlikte gerçekleştirdi. Kermes, Kızılay Metrosunda 29 Kasım 2019 tarihine kadar devam edecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları