https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT ANKARA 10 KASIM'DA TEK YÜREK OLDU

11.11.2020 13:21 tarihinde yayınlandı 57 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT ANKARA 10 KASIM'DA TEK YÜREK OLDU
     Başkent Ankara  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 82. yılında saygıyla ve minnetle andı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anıtkabir'de düzenlenen anma törenine katılırken Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm birimleriyle birlikte Atatürk'ün vefat ettiği saat 09.05'te saygı duruşunda bulundu. 
       Aynı anda Ulus Atatürk Heykeli önünde düzenlenen anma töreni ABB TV, Youtube kanalı ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın katkılarıyla Adana'dan Ankara'ya gelen bisiklet sporcuları, Başkentlilerle  birlikte Ata'ya saygı duruşunda bulundu.
      10 Kasım anma programlarından biri de AŞTİ'de oldu. Atatürk'ün çeşitli yerlerde ve yıllarda çekilmiş fotoğraflarından oluşan sergiyi gezen vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. 
      Zafer Çarşısı Sanat Galerisi'nde ise ''Tarihin Matem Sayfası'' isimli sergi, Başkentlilerle buluştu. Sergide 10 Kasım 1938 ile 1954 yılları arasında yayınlanmış olan gazete manşetlerinin bulunduğu sayfalar ve fotoğraflar yer aldı. Sergi, 16 Kasım tarihine kadar sosyal mesafe kurallarına uygun olarak açık olacak.
       Ayrıca Büyükşehir Belediyesi cadde ve bulvarları billboardlarla, otobüs durakları ve kent ekranlarını günün anlamına uygun görsellerle donattı.
      Ankara Zabıtası da Anıtkabir'i ziyaret eden vatandaşlara gün boyu maske dağıtımı yaptı.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları