https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT 27 ARALIK'I BAYRAM HAVASINDA KUTLADI

Başkent Ankara, ''27 Aralık Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100. Yıl Dönümü''nü büyük bir coşkuyla kutladı.

30.12.2019 10:15 tarihinde yayınlandı 277 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT 27 ARALIK'I BAYRAM HAVASINDA KUTLADI
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da katıldığı ve Anıtkabir'de düzenlenen resmi törenle başlayan kutlama  programları, gün boyu Başkent'in birçok noktasında ayrı etkinliklerle kutlandı.
         Garnizon Koşusu ve Milli Mücadele Yürüyüşü ile devam eden kutlama programının bir başka noktası Atatürk'ün 27 Aralık 1919 yılında Seymenler tarafından karşılandığı Dikmen Keklikpınarı oldu.
          27 Aralık Kutlama Töreni'ne; Ankara Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kulübü Başkanı Metin Özaslan ve çok sayıda Başkentli katıldı.
          Dikmen Keklikpınarı'nda Başkentlilere seslenen Başkan Yavaş, ''Aynı duygularla 100 yıl sonra bu meydanda olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Ankaralılar olarak inşallah 100 yıl önce duygularımız neyse yine birlik ve beraberlik duyguları içerisinde o günü unutmayacağız ve unutturmayacağız. O gün bizim Türk milletinin bağımsızlığını haykırdığı gün. Ve kıvılcım yakıldı. Bu yakılan kıvılcım sadece ülkemizin değil dünyadaki bütün mazlum milletlerin yol göstericisidir. 100 yıl sonra haykırıyorum. Atam Ankara emin ellerde, emanet ettiğin bu gençlik yüzyıllar boyunca ülkemizi yaşatmaya devam edecek. diye konuştu.
         Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yıl dönümü etkinliklerine tüm Başkentlileri davet eden Başkan Yavaş, yoğun katılım gösteren vatandaşlarla birlikte Seymenler Kortej yürüyüşüne katıldı.
          Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın organizasyonuyla gerçekleştirilen Sarı Zeybek gösterisi yol boyu büyük alkış alırken, sürücülerin araçlarının kornalarına basarak, vatandaşlar ise binaların pencere ve balkonlara çıkarak korteji coşkuyla karşıladı.
         Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası da Esenboğa Havaalanı, Tren Garı ve AŞTİ'den kente giriş yapan vatandaşları müzikle karşıladı.
        Kutlamaların son adresi ise Atatürk Spor Salonu oldu. Ankara Kulübü Seymenler gösrerisi ile Kızılca Gün bir Cumhuriyetin Doğuşu Tiyatral Gösterisi ilgiyle izlendi. Gece, Atatürk Spor Salonu'nu dolduran Başkentlilerin eşlik ettiği Manga grubunun konseriyle son buldu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları