https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKENT, SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİNİN 100. YIL DÖNÜMÜNE HAZIRLANIYOR

Ankara Kent Konseyi, Sakarya Meydan Muhaberesi'nin 100. yılı kapsamında düzenlenecek etkinlikler için kamu ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmeyi sürdürüyor.

29.07.2020 13:03 tarihinde yayınlandı 79 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKENT, SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİNİN 100. YIL DÖNÜMÜNE HAZIRLANIYOR
   Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığında ATO'da gerçekleşen toplantıya; Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Ceren Anadol, Ömer Sarıoğlu, Nazmi Şahin, Alper Kaya,  Mehlika Gider, Savaş Çolakoğolu ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Bozkurt, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Veli Keskin, Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu katıldı.
       Gordion Antik Kenti'nin bulunduğu ve Sakarya Meydan Muharebesi'nin yaşandığı ilçe olan Polatlı'nın Başkent Turizmi için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyleyen ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ''Çanakkale'ye gönderdiğimiz öğrencilerimizi şimdi de Polatlı Duatepeye göndermeye başladık. Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. yılı etkinliklerinin önemli olduğunu düşünüyorum. ATO olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz'' dedi.
        Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz'da, ''Ankara'da yerleşmiş antik medeniyetlerin tarihi değerlerinin yanı sıra yakın dönem yüzyıllık Milli Mücadele dönemimiz bile tek başına bu kentin tekrar değerleriyle barışması üzerinden kalkınmasına yeter. Can vererek vatanlaştırdığımız bu topraklar, kendi hikayemizi çocuklarımıza anlatmak ve ardından dünyanın dikkatine sunarak buradan bir kalkınmayı harekete geçirmek bizim en doğal hakkımız'' diye konuştu.
        Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Koordinatörü Kadim Koç da toplantıda, Sakarya Meydan Muharebesi'nin  100. yılında yapılması planlanan etkinliklerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları