https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKAN YAVAŞ'IN HAYALİ GERÇEK OLDU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla Başkentli çiftçilere verdiği sözleri birer birer hayata geçiriyor.

20.08.2020 13:01 tarihinde yayınlandı 197 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKAN YAVAŞ'IN HAYALİ GERÇEK OLDU
     Tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilere destek olmayı sürdüren Başkan Yavaş en büyük hayallerinden biri olarak nitelendirdiği, ''Sözleşmeli Üreticilik Modeli'''ni Başkent'te hayata geçirdi.
      ''Benim en büyük projem Ankaralıyı zengin etmek'' diyen Başkan Yavaş, ''Hem hayvancılıkla hem de tarımla sözleşmeli üreticilik yaptıracağız.Üreticiliğe teşvik edeceğiz'' sözleriyle açıkladığı tarım modeli meyvelerini vermeye başladı. Ankara genelinde sözleşmeli üreticiliğe geçen çiftçiler, Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı nohut tohumlarının hasadına başlandı..
        Başkent'te besin zincirinin ve yerli üretimin devamlılığını sağlamayı hedefleyen sözleşmeli üreticilik modelinin özellikle pandemi sürecinde daha da önem kazandığına vurgu yapan Başkan Yavaş, seçim öncesi yaptığı konuşmalarda, bu konunun önemine değinerek ''Nallıhan'dan Beypazarı'na, Kızılcahamam'dan Çamlıdere'ye, Kahramankazan'dan Çubuk'a, Kalecik'e, Haymana'ya, Bala'ya kadar sözleşmeli üreticilik yaptırmayı istiyoruz. Çiftçimize fidanını, fidesini biz vereceğiz. Satın alma garantisiyle de biz satın alacağız. Başkent için en büyük projem  Ankaralıyı zengin etmek, işsizliği azaltmak'' sözleriyle dikkat çekmişti.
      Sözleşmeli üreticilik modelini uygulayan Başkentli çiftçiler ilk hasadı almanın sevincini yaşıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, sözleşmeli üreticiliğe geçen çiftçilerin ürettikleri nohutları satın almaya başladı. Çiftçilerden satın alınan nohutlar sosyal yardım alan ailelere ücretsiz dağıtılacak
      Teşekkürler Mansur Yavaş..
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları