https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKAN ŞAHİN ATSO’DA AKSU’YU ANLATTI

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından iş dünyası ve belediye başkanlarını bir araya getiren 3’üncü Antalya İş Dünyası-Yerel Yönetimler Zirvesi gerçekleştirildi.

20.06.2019 14:41 tarihinde yayınlandı 229 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKAN ŞAHİN ATSO’DA AKSU’YU ANLATTI
ATSO’da düzenlenen zirveye Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Konyaaltı Belediye Başkan Vekili Ali Özkayacan, Muratpaşa Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Sarı, ATSO Başkanı Davut Çetin başta olmak üzere pek çok derneğin başkanları ve iş insanları katıldı.
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin burada yaptığı konuşmada ilçe hakkında bilgiler vererek, yapılan çalışmalardan bahsetti. Şahin, “Herkes yaşadığı şehirle ilgili elini taşın altına koyuyor, sorumluluğunu yerine getiriyor. Biz de bulunduğumuz bölge ile ilgili bir sorumluluk aldık ve neler yapacağımız planladık. İlçemizde öncelikle olmazsa olmaz dediğimiz lokomotif projeleri planladık ve ilk 5 yıllık görev sürecimizde bunları hayata geçirmeye başladık.” dedi.  
Aksu’nun coğrafi konumu ve ekonomisi ile ilgili de bilgiler veren Başkan Şahin, “Aksu’da tarım, turizm, tarih, ticaret hepsi var. İlçemiz önemli bir ulaşım ağına sahip. Aksu potansiyeli olan bir ilçe. Yerel yöneticiler olarak önemli projeleri kaçırmamak gerekli, biz de kaçırmamaya çalıştık. Aksu ovası 5 yıl öncesine kadar sular altında kalırdı. Aksu çayının ıslahı ile bunun önüne geçildi. EXPO 2016 sayesinde ilçemiz ciddi hizmetler aldı. Aksu’nun büyük sıkıntılarından biri mülkiyet konusuydu. Bu konuyla ilgili de çözümler ürettik, Çalkaya sorunu tarihe karıştı. O bölgede şerhler kalktı, yanlışlar zinciri sona erdi. Altıntaş,  Aksu’nun vitrini olacak olan bir alan. Sorunlar çözülürken herkes elini taşın altına koydu. Mülkiyet ve planlama çalışmaları zaman aldı ama planlamaları bitirdiğimiz yerlerde inşaatlar yapılmaya başlandı. Aksu’da geçmiş yıllarda ulaşım sıkıntısı vardı. Yapılan köprülü kavşaklar, raylı sistem ile ulaşım sıkıntısı çözüldü. Toplu taşıma ile ilgili sorunların çözümünde Otobüsçüler Odası çok yardımcı oldu, oda yönetimine teşekkür ediyorum. Lokomotif projelerimizden hastanenin yapımına başlanmıştı, şimdi yeniden ihaleye çıkarılacak ve inşaat devam edecek, kent meydanımızın ihalesi yapıldı, kanalizasyon çalışmasının ikinci etabının ihalesi yapıldı. Geçmiş 5 dönem içinde birinci etap kanalizasyon çalışması tamamlandı, bu dönem de Muhittin Başkanımızdan bu konunun takipçisi olmasını Aksu halkımız adına istiyoruz. Kanalizasyon bizim için önemli bir çalışma.” diye konuştu.  

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları