https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK’İN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

03.12.2019 12:35 tarihinde yayınlandı 176 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK’İN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bu günü bir kutlama olarak değil, engelli kardeşlerimizin sorunlarını, taleplerini, ihtiyaçlarını belirlemek ve çözüm üretmek adına değerlendirmeliyiz. Hepimizin potansiyel birer engelli olduğunu unutmadan, engelli bireylerimize daha engelsiz bir yaşam sunmak ortak görevimizdir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü bu anlamda bir bilinç oluşturmak için önemli bir gündür.
Bugüne kadar engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye, ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ettim. “Planlı, kurallı ve kimlikli kent” oluşturmak hedefiyle sürdürdüğümüz çalışmalarımızda Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin eksiklerini tespit ederek, bunlara yönelik çalışmalar yapmak önceliklerimiz arasında yer alıyor.
Engelli asansörü, engelli plajı, Engelli Rehabilitasyon Merkezi, engelli danışma büroları, engelli hizmet aracı, mola evleri rampalar, şarj istasyonları aslında basitmiş gibi görünen ama sizler için büyük öneme sahip ihtiyaçlar. Tüm bunların bilinciyle Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçireceğimiz projelerde engelli hemşerilerimizin yaşamlarını daha da kolaylaştıracak adımlar atacağız.
 
Engel tanımayan kardeşlerimizin en önemli sorununun istihdam olduğunu biliyoruz. Engelli Rehabilitasyon Merkezimizde bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve onları üreten bireyler haline getirmek için gerekli çalışmaları yapacağız. Kendilerine yeten bireyler haline getirerek daha engelsiz bir yaşam sürmelerine yardımcı olacağız. Bu konudaki en büyük eksiğin toplumu bilinçlendirme çalışmaları olduğunu farkındayız. Çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırarak kafalardaki engelleri kaldıracağız.
 
Tüm bunları yaparken engel tanımayan kardeşlerimiz kadar değerli ailelerini de unutmayacağız. Çocuklarının geleceği için duydukları endişeleri gidermek, Antalya’mızda engelsiz yaşamı her alana taşımak adına elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız.
 
Birlikte hayata geçireceğimiz projelerle çok daha güzel bir yaşamı engelli kardeşlerimize sunacağımızdan eminim. Daha aşmamız gereken pek çok engel olduğunu biliyoruz. Biz birlikte yaparız.

Muhittin BÖCEK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları