https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKAN MANSUR YAVAŞ, ''SÖZ SİZDE HANIMLAR'' DEDİ

Eşit, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla hareket eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'i kent paydaşlarıyla birlikte yönetme ilkesini hayata geçiriyor.

06.11.2019 11:06 tarihinde yayınlandı 270 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKAN MANSUR YAVAŞ, ''SÖZ SİZDE HANIMLAR'' DEDİ
   Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin daha önce düzenlediği  ''Kadınlar Ankara'dan ne bekliyor''  temalı anketle, yaşadıkları şehre dair görüş ve taleplerini iletme fırsatı bulan  Başkentli kadınlara, sosyo-kültürel etkinliklerden sportif faaliyetlere, eğitimden sanata kadar birçok farklı konudaki beklentisi de soruldu.
             Bugüne kadar yapılan anketlerde kadınların en çok kent gezileri ve sportif faaliyetlerin artırılmasına yönelik talepte bulunduğuna dikkat çeken Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürü Şenay Yılmaz, ''Düzenlediğimiz geziler sayesinde şehrin tarihi ve turistik yerlerini uzman rehberler eşliğinde daha yakından tanıma şansı bulan kadın üyelerimiz ücretsiz şehir gezilerine büyük ilgi gösteriyorlar'' diye konuştu. 
            Ankaralı kadınların  yüzde  17'si  Hanımlar Lokaline üye iken, yapılan yeni anketle sunulan hizmetlerden daha fazla kadının yararlanması amaçlanıyor.  
            Büyükşehir Belediyesi, Başkentli kadınların yaşadıkları şehirde söz sahibi olmasını amaçlarken, ihtiyaç ve isteklerini hayata geçirecek çalışmalara da imza atmayı sürdürecek.
            Teşekkürler Mansur Yavaş...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları