https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Başkan Böcek: “Normale dönüyoruz”

Antalya Büyükşehir Belediyesi 1 Haziran itibariyle yeni normal olarak adlandırılan dönemle ilgili hazırlıklarını tamamladı.

31.05.2020 23:47 tarihinde yayınlandı 150 defa okundu 0 defa yorumlandı
Başkan Böcek: “Normale dönüyoruz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ulaşımdan sağlığa, spordan sanata yeni normal döneme hazır olduklarını belirterek, “Yeni dönemi de vatandaşlarımızla birlikte el ele vererek sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşayacağız” dedi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 11 Mart tarihinden itibaren halk ve toplum sağlığı adına pandemi tedbirlerini Antalya’da eksiksiz uygulayıp başarıya ulaştıklarını söyledi. Antalya’da çok sıkı önlemler aldıklarını kaydeden Başkan Böcek, dezenfektan, ilaçlama, temizlik, maske dağıtımı, ihtiyacı olan vatandaşlara gıda dağıtımı yardımlarının eksiksiz bir şekilde yapıldığını söyledi. 1 Haziran itibariyle Antalya’da da normalleşme sürecine geçileceğini ifade eden Başkan Böcek, yeni dönemin sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçeceğine inandığını söyledi. Başkan Böcek, 1 Haziran’a nasıl hazırlandıklarını anlattı.
PERSONEL MESAİDE
Pandemi sürecinde idari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaisine başlayacak. Ancak kronik rahatsızlıkları doktor raporu ile tespitli personeller idari izinli sayılacak.
SAHİLLER AÇILIYOR
Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan plajlar; Konyaaltı Sahili, Lara Plajı sezon için hazırlandı. Konyaaltı Sahili’nde yürüyüş yolları, yeşil alanlar, kent mobilyaları ve soyunma kabinlerine kadar kapsamlı bir bakım-onarım gerçekleştirdi. Varyanttan başlayarak Konyaaltı Beachpark ve Akdeniz Bulvarı hattı boyunca peyzaj revizyonları yapıldı. Bu kapsamda halkın ücretsiz olarak faydalandığı kısımda sahile sabitlenen ahşapların etrafı halatlarla sarılarak 9 metrekarelik özel alanlar oluşturuldu. Bu kısma vatandaş şemsiye ya da havlusunu gönül rahatlığıyla getirebilecek.  Şezlong kullanmak isteyen vatandaşlara da 3’lü, 2’li veya tekli seçenekler sunulacak. Şezlonglar görevliler tarafından sık sık dezenfekte edilecek. Dezenfekte işleminin ardından 20 dakika bekletilen şezlonga yeni bir tatilci alınacak. Plaja gelen her tatilcinin ellerine dezenfektan sıkılıp, maske verilecek. Tuvaletlere sensörlü aydınlatmalar, fotoselli musluklar ve temassız sabunluklar yer alacak. Çoklu duş ünitelerinin yerine tekli duş üniteleri kullanılacak.
PARKLAR VATANDAŞLA BULUŞUYOR
Yine Karaalioğlu Parkı, Yavuz Özcan Parkı, AKM, Akdeniz Kent Park ve Düden Park 1 Haziran itibariyle vatandaş kullanımına açık olacak.
SARISU-TOPÇAM-TOPHANE 2 HAZİRAN’DA
Büyükşehir Belediyesi Topçam ve Sarısu mesire alanlarında da tüm hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Beledişesi şirketi ANET’in işlettiği Topçam ve Sarısu mesire alanları ve Tophane Çay Bahçesi 2 Haziran Salı günü hizmete giriyor. Mesire alanları 08.00-20.00 saatleri arasında, Tophane Çay Bahçesi ise 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet verecek.  ünektepe Teleferik, Sarısu Kadınlar Plajı’nın ise 15 Haziran’da açılması planlanıyor. Bu işletmelerde de tüm sosyal mesafe ve belirlenen kurallar uygulanacak.
EKDAĞ SOSYAL TESİSLERİ 2 HAZİRAN’DA AÇILIYOR
Büyükşehir Belediyesi Atatürk Parkı içerisinde bulunan EKDAĞ Sosyal Tesisleri 2 Haziran Salı günü, Düden Park içerisinde bulunan Düden Balık Restoran 2 Haziran’da, EKDAĞ Lara Plaj Tesisleri ise 3 Haziran’da vatandaşın kullanımına açılacak.
ZIP ZIP PARK KAPALI
Kapalı çocuk eğlence merkezi Zıp Zıp Park, eğlence merkezi statüsüne girdiği için bu süreçte kapalı olacak.
ULAŞIMDA TÜM HATLAR SEFERDE
Antalya Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım hizmetleri de pandemi öncesine geri dönüyor. 155 esnaf aracı, 165 büyükşehir belediyesine ait toplu ulaşım aracı ile tüm hatlarda hizmet verecek. Toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 kapasiteli ve maske takmak zorunlu olacak.
YAZLIK SİNEMA
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı da etkinliklerine kaldığı yerden devam edecek. Özellikle bu yılın Patara yılı seçilmesi nedeniyle antik kentlerde sanat tarihle buluşuyor konserleri gerçekleştirilecek. Şehirde müzik var etkinliği devam edecek. Antalyalılar bu yıl Beachpark yeşil alan içerisinde sosyal mesafesini koruyarak yazlık sinema keyfi yapacak. Mobil konserlerimiz çok beğenildi. Bu nedenle Mobil konserlerimizi sürdüreceğiz. Kütüphanelerimizi okurlarımızın hizmetine kademeli bir şekilde açacağız. Öncelikle kitap toplama işlemini gerçekleştireceğiz. Doğan Hızlan Kütüphanesi bünyesinde ABB TV'den online masal okuma saatleri yaparak, çocuklarımızı masalla buluşturacağız. Bütün bunları kendi imkanlarımız dahilinde gerçekleştireceğiz.
MÜZELER KAPILARINI AÇIYOR
Manavgat’taki Yörük Müzesi ve Karatay Medresesi, 1 Haziran’dan itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Yat Limanı’ndaki Oyuncak Müzesi ile Deniz Müzesi ise 2 Haziran Salı gününden itibaren kapılarını ziyaretçilere açacak.
ASMEK KADEMELİ AÇILIYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan kreşler, 1 Haziran itibariyle hizmet vermeye başlayacak. Aşevi ve sosyal yardımlar devam edecek. Atatürk Sanat Eğitim Kursları ATASEM’ler de kademeli olarak devam edecek.  Kurslar kademeli açılacak.
SOSYAL YARDIMLAR SÜRECEK
Ayrıca sosyal yardımlar ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaya devam edecek. Hasta yatağı yardımları, engelli hizmetleri, mağdur anne ve çocuk , hasta yakınları tesisleri, evde sağlık hizmetleri ve danışmanlık hizmetlerimizde devam edecek.
ASFİM KADEMELİ AÇILACAK
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri de sahalarda bakım ve onarım yapıyor. Ayrıca Antalya Spor ve Fitnes Merkezleri ASFİM’ler de kademeli olarak hizmete açılacak.
ÇEVRE SAĞLIĞI RUTİN GÖREVİNE DEVAM
Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı ekipleri, pandemi süresinde gerçekleştirdiği olağanüstü ilaçlama ve temizlik çalışmalarına aynı şekilde devam ediyor
ASAT 7/24 ÇALIŞIYOR
ASAT Genel Müdürlüğümüz pandemi süresince olduğu gibi Antalyalılara 7/24 kesintisiz su hizmeti vermeye devam edecek.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları