https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞKAN BAŞARAN'DAN YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ ÇAĞRISI

Geçtiğimiz hafta yapılan Aksu Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantısı’nda 5’inci maddenin görüşülmesi sırasında Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ile İYİ Parti’li meclis üyeleri arasında tartışma yaşandı.

05.10.2020 14:45 tarihinde yayınlandı 117 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞKAN BAŞARAN'DAN YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ ÇAĞRISI
   Yaşanan tartışma sonrası, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran ve Aksu Belediye Meclis üyeleri düzenledikleri basın toplantısı ile Başkan Şahin’e tepki gösterdi. İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal, İYİ Parti Aksu Meclis Üyesi Ramazan Özen, İYİ Parti Aksu Belediye Meclisi Grup sözcüsü Gökhan Kaplan, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, ve Aksu İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı basın toplantısında İl Başkanı Başaran, benzer bir durum tekrar yaşandığında İYİ Parti olarak yasal yollara başvuracaklarını açıkladı.

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran'ın Basın açıklaması şu şekilde;

  "01.10.2020 Tarihli Ekim Ayı Aksu Belediye Meclisi Toplantısında AKP'li Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'in İYİ Parti meclis üyelerine yönelik yapmış olduğu hayasız ve çirkin saldırıyı kamuoyu ile paylaşmak için bir araya geldik. Aksu halkının oyları ile seçilmiş, Aksu ilçesinin menfaatleri için gecesini gündüzüne katan meclis üyelerine yönelik etik  ve ahlak dışı yaklaşım kabul edilemez. Aksu Belediyesi, AKP'li Belediye Başkanı Halil Şahin'e babasından miras mı kalmıştır ki, meclis üyelerimizi tehdit edip, güvenlik görevlileri tarafından meclis salonundan çıkartılmaya çalışılmıştır? Buradan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'e seslenmek istiyorum. Şunu belirtmeliyim ki, benzer bir durum tekrar yaşandığı taktirde İYİ Parti olarak yasal yollara başvuracağımızı kamuoyuna duyurmak istiyorum."dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları