https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BASIN DÜNYASINDAN BİR ACI KAYIP DAHA

Birgün Gazetesi yazarlarından Cüneyt Cebenoyan trafik kazasında hayatını kaybetti.Aynı zamanda sinema yazarı ve radyo programcısı olan Cebenoyan, 3 Ağustos 2019 tarihinde Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen kazada hayata veda etti.

07.08.2019 09:52 tarihinde yayınlandı 234 defa okundu 0 defa yorumlandı
BASIN DÜNYASINDAN BİR ACI KAYIP DAHA
   Ablası Yasemin'i 1994 yılında İstanbul'da terör neticesinde kaybeden Cebenoyan, 1999 yılında Yalova depreminde, 2 yaşındaki oğlu, annesi ve babasını kaybetmişti. Depremin 14. yılında köşe yazısına, ''Zaman tedavi etmez'' başlığı atmıştı.
         Eşi ve 2001 yılında doğan kızı Elif'le hayata tutunmaya çalışan yazarımızın, hayatını kaybetmesi büyük üzüntü yarattı. Birgün Gazetesi  ''Gazetemizin kurulduğu ilk günden bu yana yanı başımızda olan Cüneyt Cebenoyan, yazdığı birbirinden değerli yazılarıyla kültür sanat hayatına çok büyük bir birikim bıraktı. Yaşadığı onca kayba rağmen, dik durmak için verdiği mücadele hepimize umut kaynağı olmuştu'' diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
         Gazeteci Cüneyt Cebenoyan'ın cenazesi 5 Ağustos 2019 tarihinde,ilk olarak çalıştığı Birgün Gazetesi  önünde tören düzenlendi. Törene Cebenoyan'ın ailesi, çalışma arkadaşları, dostları, sevenleri yanı sıra CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'da katıldı. Ardından Zincirlikuyu Merkez Camii'nde kılınan öyle namazının  ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda torağa verildi.
         Kızı Elif Cebenoyan'ın ''Babamı, acılarıyla değil, kahkahasıyla hatırlayın'' dediği Cebenoyan'a Allah'tan rahmet, ailesine, basın dünyasına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.
           
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları