https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN ADI AKSU’DA YAŞAYACAK

4 aydır gündemde olan MHP Kurucu Lideri Merhum Alparslan Türkeş’in isminin bir caddeye verilmesi önergesi geçtiğimiz Cuma günü (13 Eylül 2019) Büyükşehir Belediyesi devam meclisinde 75 oy ile kabul edilerek Aksu’da 7,15 kilometrelik Şirinevler Caddesine verildi.

18.09.2019 15:14 tarihinde yayınlandı 277 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN ADI AKSU’DA YAŞAYACAK
İLK ÖNERGE İYİ PARTİ’DEN
Aksu Belediyesi Haziran 2019 Meclis toplantısında İYİ Parti grubu tarafından Aksu Belediyesi’ne “Ülkücü Hareketinin Lideri Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in isminin ağırlığını taşıyabileceği cadde veya parka verilmesi önergesi” reddedilmişti.
BÜYÜKŞEHİR’E MHP ÖNERGESİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi MHP’li Meclis üyeleri Kemal Kara, Selçuk Senirli ve Adem Er tarafından Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’nin isminin Aksu’da bir caddeye verilmesi için önerge verdiler. 8 Temmuz 2019 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Komisyonuna havale edilen “Aksu Güzelyurt Mahallesi Serik Caddesi, Şirinevler Caddesi olarak tanımlanan yolun güney kısmından  Altıntaş Mahallesine doğru devam eden ve Muratpaşa sınırında Kardeşkentler Caddesine bağlanan 7.15 kilometrelik yola Başbuğ Alparslan Türkeş’in isminin verilmesi Ulaşım Komisyonunda karara bağlanmıştı. 13 Eylül 2019 Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin devam toplantısında komisyon kararı oylamaya sunulurak 75 oy ile onaylandı.”
BAŞBUĞ İSMİNİN TASARRUFU MHP VE ÜLKÜ OCAKLARINDADIR
MHP Aksu ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kemal Kara, “Rahmetli Başbuğmuzun adı ile ilgili tasarrufun tamamı MHP ve Ülkü Ocaklarına aittir. Geçtiğimiz aylarda 2 Büyükşehir Meclis üyesi arkadaşımızla Büyükşehir Meclisine verdiğimiz önerge Eylül ayı devam meclisinde kabul edildi. Aksumuzda 7.15 kilometrelik caddeye Merhum Başbuğumuz adı verilerek Aksu’da ismi ölümsüzleştirildi. Bu oylamada destek veren tüm meclis üyelerine teşekkür ederiz. Burada önemli olan Başbuğumuzun isminin Aksu’da yaşatılması idi, bizlerde bunu gerçekleştirdik.

HABER: Ayşe YILDIRIM

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları