https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAŞARILI SANATÇI DÖNDÜ IŞIL DOĞAN

Ressam Döndü Işıl Doğan 1962 yılında Çorum'un Sungurlu ilçesinde dünyaya geldi.

07.06.2019 09:11 tarihinde yayınlandı 923 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAŞARILI SANATÇI DÖNDÜ IŞIL DOĞAN
 Ankara'da sanat hayatını sürdüren Doğan, 1980 yılında Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nü kazandığı halde devam edemeyip Anadolu Üniversitesi 2 yıllık Ön Lisans Ev Ekonomisi Bölümü'nü bitirdi. Mamak Belediyesi'nde 2004 yılına kadar memur olarak görev yaptı.
           ''Çocukluğumdan beri bulduğum her yere kara kalemle çizim yapardım. "Az, azar işitmedim'' diyen Doğan, çocukları büyüyünce içinde ukde kalan resim çalışmalarına ağırlık verdi. Özgen Yılmaztürk'ten sanat tarihi dersi, Kum Sanat Merkezi'nde ve Murat Korkmaz'dan  kara kalem dersleri aldı.
             İlk kişisel resim sergisini Çağdaş Kadın ve Gençlik  Vakfı'nda açan Doğan, Ressam Arif Sayyar ve Emine Kasap Karakoç ile Altındağ Belediyesi Sanat Sokağı'nda, ortak bir sergi açtılar. Yaşasın Kadın Projesi ve bir çok sosyal projelerde yer alan sanatçımızın, yurt dışında da eserleri yer almakta.
              Aynı zamanda Güzel Sanat Eseri  Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) üyesi olan Doğan, Tunceli, Bartın, Amasya, Bitlis, Artvin, Kayseri, Kırşehir, Kars, Denizli, Tokat, Afyonkarahisar, Rize, Niğde, Bilecik, Düzce, Konya , Kilis, Ardahan ve Adana sergilerine katıldı. 
              Daha bir çok sergiye katılan Doğan, Uluslararası arenada da eserlerini sergileme imkanı buldu.  Doğan, ''Ukrayna, Arnavutluk ve Polonya'da  sergilere katılmak benim için çok güzel bir tecrübe oldu'' dedi.
               Ressam Döndü Işıl, resim dışında  sanatın başka dalları ile de ilgileniyor. OZAN-DER korosunda bulunan ressamımız saz dersleri alıyor, profesyonelce olmasa da fotoğraf çekiyor. 
               Halen Ressam Sami Kutlular'dan porte dersleri alan, Ressam Döndü Işıl Doğan'a başarılarının devamını dileriz
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları