https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

BAĞIMSIZLIK GÜLÜ CEYHUN ATIF KANSU

29.03.2019 17:52 tarihinde yayınlandı 398 defa okundu 0 defa yorumlandı
BAĞIMSIZLIK GÜLÜ CEYHUN ATIF KANSU
2019 yılı;
 Ozan, yazar aydınlanmacı ve çocuk doktoru Ceyhun Atıf Kansu, doğumunun 100. yılında büyük bir sergi; beste ve şiir yarışması törenleri ile 28 Mart 2019 tarihinde, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde anıldı.
         Yurt içi ve yurt dışından 38 değerli sanatçının katılımıyla gerçekleşen ''Bağımsızlık Gülü' Ceyhun Atıf Kansu 100 Yaşında'' sergisinde, Kansu'nun çeşitli şiirlerinden esinlenerek yapılmış olan resim ve yontular bulunmakta. Etkinlik çerçevesinde, Kansu'nun kimi kişisel eşyaları da yer alıyor.
            Çağdaş Sanatlar Merkezi Osman Hamdi Bey Salonu'nda gerçekleşen etkinlik'te Elif Erdoğdu Ağatekin, Mustafa Ağatekin, Onay Akbaş, Şeref Akdik, Mustafa Ayaz, Habip Aydoğdu, Bünyamin Balamir, Bedri Baykam, Celal Binzet, Safiye Çıngı, Daver Darende, Berk Danışman, Mehmet Ali Doğan, E..Yıldız  Doyran, Ataç Elalmış, Devrim Erbil, Muzaffer İlhan Erdost, Cemil Eren, Barış Eren, Zeynep Eren, Turan Erol, İmren Erşen, Zafer Gençaydın, Yalçın Gökçebağ, Ekrem Kadak, Nihat Kahraman, Hayati Misman, Nurtaç Özler, Filinta Önal, Aykut Öz, Kadir Öztoprak, Şükran Pekmezci, Hasan Pekmezci, Ayten Timuroğlu, Dilek Topaç. Serpil Yeter, Metin Yurdanur ve Turgut Zaim'in eserleri yer aldı.
         Serginin ardından, Çağdaş Sanatlar Merkezi  Yaşar Kemal Salonu'nda , BESOMDER  ile Ceyhun Atıf Kansu ailesinin birlikte düzenlediği, Kansu'nun şiirlerinden bestelenmiş final konseri gerçekleştirildi. Ardından yapımcılığını  Işık Kansu'nun, yönetmenliğini de Egemen Adak'ın yaptığı Ceyhun Atıf Kansu belgeseli izlendi.
           Sergi, 9 Nisan 2019 tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
FOTOĞRAF: UĞUR KAVAS

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları