https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen ''Avrupa Hareketlilik Haftası'' için hazırlıklarını tamamladı.

19.09.2019 10:43 tarihinde yayınlandı 267 defa okundu 0 defa yorumlandı
AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI BAŞLADI
 Bu haftanın genel amacı, artan motorlu araç trafiğinin kentsel alanda yol açtığı kirliliğe karşı vatandaşların bilinçlendirilmesini sağlamak.
        Kutlamalar kapsamında kentte etkinlikler düzenlenerek insanların, sürdürülebilir hareketliliğin kendi hayatındaki rolünü keşfetmelerine ve temiz ulaşım türlerini denemelerine imkan vermek.
          Bu yıl Avrupa Hareketlilik Haftasına Türkiye'den 61 belediye katılıyor. Bu çerçevede sivil toplum örgütleri de son derece aktif rol alarak 80'den fazla kentte sürdürülebilir kentsel hareketlilik fikrini destekleyen faaliyetler düzenliyorlar.
           Bu yılın sloganı, ''Birlikte Yürüyelim'' güvenli yürüme ve bisiklete binmeyi ve bunların sağlığımız, çevremiz, bütçemize yararlarını öne çıkarıyor. Emisyonu olmayan yürüme ve bisiklete binme gibi aktif ulaşım türleri  kalbimiz ve vücudumuzun sağlığına katkıda bulunuyor.
          EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, tüm başkentlileri etkinliğe davet ederek, ''Tüm bisikletli ve yayaları büyük Ankara turuna bekliyoruz. 22 Eylül Pazar günü arabasız kent günü olarak kutlanacak'' dedi.
           Ankara programı 22 Eylül'de saat 17.30'da Kuğulu Park'tan start alıp Anıt Park'ta sona erecek. Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş da yürüyüşte yer alacak.
          Kapanış töreni ise 22 Eylül 2019 tarihinde Anıtpark'ta halka açık Haluk Levent konseriyle son bulacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları