https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ATEŞ'İN PROJESİ KABUL EDİLDİ

Aysel Akın Klaus Wagner Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tülay Ateş'in ve öğrencilerinin 2019 proje çağrı döneminde hazırladığı ''Kitapların Işığında Yürüyoruz '' projesi kabul edildi.

09.12.2019 09:53 tarihinde yayınlandı 278 defa okundu 0 defa yorumlandı
ATEŞ'İN PROJESİ KABUL EDİLDİ
   Doğada kitap okuma etkinliği sağlayıp öğrencilerde okuma alışkanlığı yaratmak için projenin yapım aşamasında büyük emeği geçen okul müdürü Tülay Ateş proje hakkında bilgiler verdi.
   Ateş ''Geçtiğimiz  yıl Aksu  Anadolu Lisesi Müdürü iken Aksu İlçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018 proje teklif çağrısında Aksu   ilçesinde ilk ve Tek proje geçiren okul olmuştuk.  Bu yılda Aysel Akın Klaus Wagner MTAL olarak hazırladığımız  Kitapların Işığında Yürüyoruz Projemiz  20.000 TL  iken 18.250 TL bütçe ile onaylandı. Projemizin konusu  doğada  kitap okuma etkinliği sağlayıp öğrencilerde okuma alışkanlığı yaratmak, bunun için 3 hareketliliğimizi doğayla birleştirdik. 1- Gelidonya Fenerinde kulvar oluşturacağı. 2 - Olimpus Çıralı ve 3.EXPO'da kulvar oluşturup finali Expo Fuar alanında bitireceğiz. Şairler Kulvarı/sokağı, Romancılar kulvarı/sokağı ve Hikayeler Kulvarı /sokağı olacaktır. Proje sözleşmemiz haftaya imzalanacak ve 1 ay içinde uygulamaya konulacaktır.''dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları