https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ASO'DA ''İKİ RESSAM BİR HAYAT'' RESİM SERGİSİ

Ressam çift, Elif ve Bülent Yavuz Yılmaz'ın ''İki Ressam Bir Hayat'' isimli karma resim sergisi Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi'nde açıldı.

06.02.2020 13:18 tarihinde yayınlandı 183 defa okundu 0 defa yorumlandı
ASO'DA ''İKİ RESSAM BİR HAYAT'' RESİM SERGİSİ
         ASO Başkanı Nurettin Özdebir serginin açılışını TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak ve TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Belma  Yılmazyiğit'le birlikte gerçekleştirdi. Açılışa ASO Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı.
         Sergiyi sanatçı Elif ve Bülent Yavuz Yılmaz çiftiyle gezen Özdebir, ilk defa ressam bir çiftin sergisine ev sahipliği yaptıklarını belirterek, ortaya çıkan güzel eserlerin bu sinerjinin ortak ürünü olduğunu söyledi. Sanatın her dalının topluma değer katan güzel duygular oluşturduğunu vurgulayan Özdebir, ''Toplumun her bireyinin sanata ilgisini artırmalıyız. Ortak değerler ve duygular bizi birbirimize daha çok yaklaştıracak. Bu değerlere sahip çıkmak için biz ASO olarak sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz'' dedi.
        Ressam Elif Yılmaz, 1976 yılında Bolu'da doğdu.Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü'nden mezun olan sanatçı, Ressam Recep Adakçılar'dan sulu boya dersleri aldı. Üçü kişisel sergi olmak üzere yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergiye katıldı.
        1971 Trabzon Çaykara ilçesinde doğan Ressam Bülent Yavuz Yılmaz'da Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü'nden mezun oldu. 20  kişisel sergi açan sanatçı, ulusal ve uluslararası karma yarışmalı sergilere katıldı, ödüller aldı. Yılmaz'ın resimlerinde fırça vuruşları bazen coşkulu,bazen hırçın, bazen de melankolik olarak karşımıza çıkıyor. Sanatçı, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesi olup halen Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde yüksek lisans yapmaktadır. Eşi ile birlikte çalışmalarını Bolu'daki atölyelerinde sürdürüyor.
       29 Şubat tarihine kadar açık olacak sergide, Bülent Yavuz Yılmaz'ın tuval üzeri yağlı boya, Elif Yılmaz'ın tuval üzeri sulu boya eserlerinden oluşan 31 resmi sergilenecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları