https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ARTANKARA SANAT FUARINDA AKADEMİSYEN BİR SANATÇI ÖZGÜR ÇAĞLAR

Ankara'da açılan ARTANKARA 6. Sanat Fuarı'nda resimden heykele, fotoğraftan özgün baskı ve seramiğe kadar çağdaş sanat örnekleri sunuldu.

16.03.2020 14:14 tarihinde yayınlandı 308 defa okundu 0 defa yorumlandı
ARTANKARA SANAT FUARINDA AKADEMİSYEN BİR SANATÇI ÖZGÜR ÇAĞLAR
    Fuara katılanlardan heykeltıraş Özgür Çağlar, eserleriyle göz doldurdu.
      Özgür Çağlar, 1973 Gaziantep doğumlu. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  Resim Bölümünü bitiren sanatçı farklı disiplinlerde eserler üretiyor. Özellikle de heykel sanatıyla yakından ilgileniyor. Ulusal müzelerde ve kültür merkezlerinde heykelleri yer alıyor. 
        Çağlar, 2002 yılından beri MEB Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi'nde Sanat Eğitimcisi olarak çalışırken bir taraftan da Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü'nde heykel, seramik ve desen dersleri veriyor. 
        Sanatsal çalışmalarını ise kendi atölyesinde sürdürüyor. Çağlar, ulusal ve uluslararası çok sayıda sergilere katılmış bir sanatçımız.
        Özgür Çağlar ve Ressam Memik Kibarkaya birlikte bir proje hazırlığı içinde olduklarını söylediler. Kibarkaya, ''Özgür'ü fuarda tanıdım. Heykellerinde fark yaratmış, çok başarılı bir tarzı var. Epey sohbet ettik. Birlikte daha farklı çalışmaya karar verdik. Gaziantepli olduğu için, Zeugma'dan yola çıkarak dev sıcak zeminlerde kullanmak üzere evlere, villalara, yatlara mozaik çalışması yapıp bu yerlere heykeller yapmayı da planladık. Ardıç ağacı siparişimizi bile verdik'' dedi. 
        Son olarak da ARTANKARA'ya heykelleriyle katılan sanatçımıza, başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları