https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ARTANKARA 6. ÇAĞDAŞ SANAT FUARI AÇILDI

ARTANKARA 6. Çağdaş Sanat Fuarı, yerli ve yabancı 125 sanat Galerisinin katılımıyla açıldı. Fuar'da 20 ülkeden yüzlerce sanatçının, resimden heykele, fotoğraftan özgün baskı ve seramiğe kadar çağdaş sanat örnekleri sunuluyor.

13.03.2020 09:32 tarihinde yayınlandı 298 defa okundu 0 defa yorumlandı
ARTANKARA 6. ÇAĞDAŞ SANAT FUARI AÇILDI
        Bölgemiz, ülkemiz, komşu çevrelerin sanat ortamlarına ve piyasalarına bir ivme kazandırmanın yanı sıra, sanatçıların düşsel penceresinden, yeniden yaratılan bir dünyaya bakma şansını sağlayan ARTANKARA , sanata ilgi duyanları uluslararası düzeyde bir araya getirerek, yeni paylaşımlara, başlangıçlara ve kazanımlara yönlenmesini hedefliyor. 
        Ankara Congresium'da düzenlenen açılış töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, farklı ülkelerden birçok sanatçıyı ve çeşitli sanat ekollerini buluşturan fuardan çok etkilendiğini belirtti.
        Ankara'yı sanatın da başkenti haline getirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Yavaş, ''Ankara'da çarpık kentleşmeden söz ediyorsak bu sanata değer vermeyişimizdendir'' dedi.
        Fuarın geleneksel ''Onur Ödülleri'' de törende sahiplerini buldu.
        ''Sanata Katkı''  Onur Ödülü'ne Tepebaşı Belediyesi, ''Sanatçı Onur Ödülü'' ne Heykeltraş Metin Yurdanur,  ''Kurum Onur Ödülü'' ne ise Baksı Müzesi laik görüldü.
        Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'a ödülünü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sundu.
         Türkiye'nin çeşitli illerinden ve farklı ülkelerinden galerileri, müzeleri ve sanat kurumlarını bir araya getiren ARTANKARA  15 Mart 2020 tarihine kadar 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları