https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ARSLAN; SİYASET HİZMET MAKAMIDIR

Siyasetin hizmet makamı olduğunu belirten Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, “Siyasetçi dürüst olursa bir bürokrattan daha çok ülkesine hizmet edebilir. İyi yöneticiler güçlü insanlardan korkmaz. Güçlü yönetici her işi iyi yapan değildir. Bir işi iyi yapanı o işe koşan adamdır” dedi.

15.03.2019 17:23 tarihinde yayınlandı 259 defa okundu 0 defa yorumlandı
ARSLAN; SİYASET HİZMET MAKAMIDIR
   CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları, Hemşeri Dernekleri ve AKGİAD üyeleriyle bir araya geldi. Dernek başkanlarıyla istişare eden Arslan, STK’ların sıkıntılarını dinledi ve projelerini nerede, hangi kaynaklarla ve ne kadar istihdam yapacağını detaylıca aktararak anlattı.
   Meslek örgütlerinin, STK’ların demokrasinin olmazsa olmazları arasında olduğunun altını çizen Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, “Her şey de olduğu gibi Aksu’da sivil toplumda da geriyiz. Tam olarak örgütlü toplum olamıyoruz. Mevcutlar kısıtlı imkânlarla elinden geleni yapmaya çalışıyor. Kendimizi memlekete hizmet etmek için adarken gördük ki güçlü olanın yanında olanın önü açıldı. Haklının yanında yer alıyorsanız kısıtlamaların getirildiği bir süreçten geçtik. Muhalif bir duruşum vardır eskiden beri. Siyaset bir hizmet makamıdır. Siyasetçi dürüst olursa bir bürokrattan daha çok ülkesine hizmet edebilir” diye konuştu.
YEREL YÖNETİMLER ÖNDERLİK YAPMALI
Aksu’da AKGİAD’ı takip ettiğini dile getiren Arslan, şunları kaydetti: “İş sahasındaki dernekler için Aksu’da bir yol ayrımındayız. AKGİAD çok güzel örgütleniyor ve iyi niyetliler. Ancak bir noktada tıkanıyorsunuz. Aslında ortak bir sermayeyi birleştirmeye hazırsınız ancak sizin yatırım yönünde önünüz açılmıyor. Yerel yönetimler bu konuda önderlik yapmalıdır. Sermaye bir alana birikebiliyorsa o yatırıma dönüşür. Ama bu sermayenin de önü açık olmalı. Kültürel dernekleri de topluma bir değer katmak istiyor. Ama yok denilerek geldik buraya. Bir tercih yapmamız lazım. Ya böyle gelmiş böyle gider ya da makas değiştirmemiz lazım. Sivil toplum demokrasi için önemli. Dünyada bu yönetim değişti.”
İKTİDARIN GELDİĞİ NOKTANIN SEBEBİ KADROLARI
Yanına güçlü meclis üyesi aldı diyenlere de yanıt veren Durmuş Ali Arslan, “İyi yöneticiler güçlü insanlardan korkmaz. Güçlü yönetici her işi iyi yapan değildir. Bir işi iyi yapanı o işe koşan adamdır. Yöneticilik bir formasyondur. Ortak aklı üreteceğiz biz de. O başkanlık koltuğu kutsanmış. Koltuktan güç alarak bir tahakküm, egonu tatmin etme, kişisel beklentileri karşılama aracı olarak görmüşler. Koltuktan güç alan birisi olsaydım şu an çok farklı olurdum. Mevcut iktidarın bugün geldiği noktanın sebebi kadrolarıdır. Kadrolar yeterli olsaydı tıkanmazdı. Tam bu noktada aranılan adamdım ben. Eğer koltuk peşinde koşacak olsaydım çok farklı olurdu. Ama bugün tarih bizi bu göreve çağırıyor” şeklinde konuştu.
“SEN PARAYI NEREDEN BULUYORSUN?”
Seçilmişler, ekonomi çevreleri ve sivil toplum örgütleriyle bir sacayağını andıran bir yönetim sistemi kuracaklarının altını çizen Arslan, hakkın da 1 milyon 300 bin lira seçim bütçesi kullandığı söylentisini yalanlayarak şöyle devam etti: “Zor şartlarda siyaset yapıyoruz. Hayatımın hiçbir döneminde alkol de dâhil zerre kadar haram yoktur. 11 yaşımdan beri bir davaya gönül verdim. Hiç taviz vermedik. Sen parayı nereden buluyorsun peki? Yüreğimiz büyük. 4 aydır Aksu’muzun sorunlarını analiz ettik. Mesaimizin yüzde 50’sini imar sorununun çözümüne ayıracağız. Toprağımızın ve suyun korunmasını mutlaka sağlayacağız.”
“AKSU’NUN ÜVEY EVLADI GİBİYİZ”
Kemerağzı Mahallesi Kundu Esnafları Koruma Derneği Başkanı Metin Kanmaz, turizmin en büyük sorununun ilgisizlik olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Biz Aksu’nun dünyaya açılan kapısıyız. Otellerimiz dünya çapından turistleri ağırlıyor. Turistlerin otellerden çıkmalarını istemiyorum bazen. Çünkü mezbelelik, bakımsızlık var. Turist çıktığı zaman ağırlayacak yerimiz yok. Sorunlardan biri de ulaşım. Otellerden turisti alıp merkezdeki AVM’lere götürüyorlar. Bizim buradaki esnafımız bazen siftah yapmadan kepenk kapatıyor. Bizler Aksu’nun üvey evladı gibiyiz. Biz esnaf olarak ülke ekonomisine yüz milyonlarca Euro katkı sağlıyoruz. Bize sahip çıkılsın istiyoruz. Belediyeye bağışlanan bir Pazar var. Oradaki durum dengeleri bozuyor. Pazardaki esnaf sayısı 60-70 civarı. Dışarı da bizim bin esnafımız var. Defalarca uyardık ama sesimizi duyuramadık.”
TARIM GÖZ ARDI EDİLMEMELİ
Bir siyasi görüşlerinin ve desteklediği partinin olmadığını dile getiren AKGİAD Başkanı Fatih Ekinci, şeffaf olduklarını diyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Biz projelerimizle işlerimizle yatırımlarımızla konuşmak istiyoruz. Özellikle de başkanlarımızın fikir alış verişlerinde kapımız açık. Bizim bacasız fabrikalarımız var burada. İstihdam yaratacak projelerimiz var. Tarım özellikli projelerde yatırımcıyı buraya getirebileceğimiz, istihdam sağlayabileceğimiz, belediyemizi güçlendirebileceğimiz fikirlerimiz var. Her gün imara açılan yerler varken tarım alanlarını öldürmememiz lazım. Burada yüzde 80’imiz tarımdan ekmek yiyoruz. Özellikle tarımı belediye başkanlarımızın göz ardı etmemesi gerekiyor. Betonlaşmaya dikkat etmemiz gerekiyor. Tarımla ilgili organizelerde sizlerden destek bekliyoruz.”
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları