https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ARSLAN; 3 AYLIK MAAŞINI KÖPRÜ İÇİN BAĞIŞLAYACAK

Yeni dönemdeki projelerini 3-5 sayfalık kitapçık vererek değil de nerede, ne kadara yapılacağını, kaç kişi istihdam edileceğini, belediyeye katkısının ne olacağını detaylıca yazarak anlattıklarına dikkat çeken Başkan Adayı Arslan,

14.03.2019 16:15 tarihinde yayınlandı 716 defa okundu 0 defa yorumlandı
ARSLAN; 3 AYLIK MAAŞINI KÖPRÜ İÇİN BAĞIŞLAYACAK
Yeni dönemdeki projelerini 3-5 sayfalık kitapçık vererek değil de nerede, ne kadara yapılacağını, kaç kişi istihdam edileceğini, belediyeye katkısının ne olacağını detaylıca yazarak anlattıklarına dikkat çeken Başkan Adayı Arslan, “Aksu’nun çocuklarıyla çalıştık. Belediyeye geldiğimiz zaman da sadece Aksu’nun çocuklarıyla yola devam edeceğiz. Gençlerimiz halı saha istemişti benden. Biz spor salonu yapacağız ve adını da Mehmet Yeşil Yeşil koyacağız. Sizlerin içinizden kendi çocuğumuz. Suyunuzu temin ettiğiniz Pınargözü’nden gelen kanal da yaz aylarında sürekli olarak tacize uğruyor. Sularınız kirleniyor. Oraya güvenlik önlemi alacağız. Ulaşılamayacak şekilde düzenleyeceğiz ve yazın bu su sorunu çözülecek. Yaz kış su kalitenizde herhangi bir düşme olmayacak. Hatıplar’ın orada Boladan Deresinden Hatıplarlılar kışın geçemiyor. Oranın köprüsü bir belediye başkanının 3 aylık maaşına tekabül ediyor. Mazbatayı alırsam 3 aylık maaşımı bağışlayıp belediyeye yük etmeden oraya o köprüyü yapacağım.”dedi.
 
CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, CHP İlçe Başkanı Kenan Yıldız, İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Bal ve meclis üyesi adaylarıyla Karaöz ve Çamköy’de vatandaşlara projelerini anlattı. Yoğun katılımın olduğu toplantılarda Arslan’a ilgi oldukça fazlaydı.

Konuşmasına ‘Sanki biz hür vatandaşlar olarak belediye değil de Antalya Büyükşehir Belediyesine memur seçtik’ diyerek başlayan Durmuş Ali Arslan, şöyle devam etti: “Kendisine oy versin ya da vermesin Aksunun vatandaşlarını düşünen yok. Kaynakların dışarıya transferi var. Karaöz, Aksu Belediyesine dâhil olmadan daha iyi değil miydi? Ne katabildiler size? Hiçbir şey. Ama bu ekip katacak. Zafiyetlere yenik düşmüş bir yönetim var. Son 5 yılda Karaöz, sürgün bölgesi oldu. O memurlar dik durdukları için sürüldü. Yapılan yanlışların altına imza atmayınca soluğu Karaöz’de aldılar. Hizmetin en güzeline layık Karaöz, kendi beğenmedikleri personelin sürgün yeri haline geldi. Torpil yeri haline geleceksiniz önümüzdeki 5 yılda.”
MEDENİYET SÜREKLİ İLERLİYOR
1.Sıra Meclis Üyesi Adayı Ramazan Özen’in ‘Aksu’ya kayyum 2014’te atandı’ sözünü hatırlatan Arslan,  Aksu’yu Aksu’dan yöneteceklerini söyleyerek, “Muhtarların, sivil toplum örgütlerinin, kadınlarımızın fikrini soracağız. Seçim dönemi boyuna sallıyorlar.3 cm asfalt yapıyorlar. Özel sitelere bank dağıtıyorlar. 5 yıllık hizmeti 20 güne sığdırdılar. 59 ay yatmakla, düğün dernek gezmekle geçti. Son 1 ay çalışacaklar. Yemezler! 31 Martta da o dersi vereceksiniz. Böyle gelmiş böyle gidemez. Aklı ve bilimi esas alan bir idare kurmadığımız müddetçe geleceğimiz karanlık. Çünkü medeniyet sürekli ilerliyor ama biz geri kalıyoruz” diye konuştu.
“3 AYLIK MAAŞIMI BAĞIŞLAYACAĞIM”
Yeni dönemdeki projelerini 3-5 sayfalık kitapçık vererek değil de nerede, ne kadara yapılacağını, kaç kişi istihdam edileceğini, belediyeye katkısının ne olacağını detaylıca yazarak anlattıklarına dikkat çeken Başkan Adayı Arslan şöyle devam etti: “Aksu’nun çocuklarıyla çalıştık. Belediyeye geldiğimiz zaman da sadece Aksu’nun çocuklarıyla yola devam edeceğiz. Gençlerimiz halı saha istemişti benden. Biz spor salonu yapacağız ve adını da Mehmet Yeşil Yeşil koyacağız. Sizlerin içinizden kendi çocuğumuz. Suyunuzu temin ettiğiniz Pınargözü’nden gelen kanal da yaz aylarında sürekli olarak tacize uğruyor. Sularınız kirleniyor. Oraya güvenlik önlemi alacağız. Ulaşılamayacak şekilde düzenleyeceğiz ve yazın bu su sorunu çözülecek. Yaz kış su kalitenizde herhangi bir düşme olmayacak. Hatıplar’ın orada Boladan Deresinden Hatıplarlılar kışın geçemiyor. Oranın köprüsü bir belediye başkanının 3 aylık maaşına tekabül ediyor. Mazbatayı alırsam 3 aylık maaşımı bağışlayıp belediyeye yük etmeden oraya o köprüyü yapacağım.”
AKSU, UKRAYNA’DAN DEĞİL AKSU’DAN YÖNETİLİR
11 trilyonluk asfalt ihalesinin bir anda 19 trilyon mal olduğunu hatırlatan Durmuş Ali Asrlan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Memurlar usulsüzlük var diye imza atmayınca Karaöz’e sürgün edildi. Nereye gitti bu 8 trilyon Aksu’nun cebinden? Kesinlikle çalmayacağız çaldırmayacağız. Adaylardan bir tanesi sallıyor. ‘5 yıl görev yaptım’ diye. 5 yıllık sürede 3 yıl fiili görev yapmış. 2 yılı dışarıda. Aksu, Aksu Belediyesi’nden idare edilecek Ukrayna ya da Belarus’tan değil. 23 yıllık memuriyet hayatım muhalif olmama rağmen pırıl pırıl. Her gün Eğirdir’e adam gönderiyorlar. ‘Lütfen kötü bir şey söyleyin de kameraya çekelim. Bunu Antalya’da seçim malzemesi yapalım’ diyorlar. 14 yıl görev yaptım. Bir tane adam bulamadılar beni kötüleyecek. Rüşvet vermişler gazeteciye bu adam hakkında kötü söz söylet diye. 37 bin Eğirdirli’nin içinde bir tane bulamamış. Geçmişimiz bugünümüz temiz, geleceğimiz de temiz olacaktır.”
İMAR İSTEDİĞİNİZ GİBİ OLACAK
Çamköylü vatandaşların Güzelyurt, Altıntaş ve Mandırlarda yapılan imar planlarında vatandaşların öncelikleri göz ardı edilerek birilerine yol açmak için ya da toplu konuta özendirmek için plan yapıldığından bahsettiklerini ve kendi mahalleleri için de tedirgin olduklarını belirten Arslan, “Söz veriyorum ki eğer buraya imar gelirse, sizin istediğiniz gibi sizin menfaatiniz için olacak. Bizim Aksu’nun kaynaklarını bir yerlere aktarma düşüncemiz yok. Biz cebimizdeki parayı masaya koyduk. Kıt kanaat siyaset yapıyoruz. Kimseye minnet etmeden geliyoruz. Çünkü 1 Nisan günü kimseye eyvallah etmeyelim, kimse üzerimizde tahakkuk kurmasın, Aksulu vatandaşlarımıza karşı kendimizi sorumlu hissedelim diye.  Aksi halde sonuç ortada” dedi.
“1 TANE PROJE BAŞVURULARI DAHİ YOK”
Mevcut başkanın seçilene kadar 41 proje anlattığını hatırlatan İYİ Partili Arslan, ‘Kaç tanesini gerçekleştirmişler?’ diye sorarak sözlerini şöyle tamamladı: “Merkezi hükümetin yaptığı 4-5 projeyi sanki kendileri gerçekleştirmiş gibi ballandırarak anlatıyorlar. Bir de yarım kalan projeleri tamamlayacaklarını söylüyorlar. Geriye dönük 5 yılda Çamköy’de başlamış da yarım kalan bir tane proje var mı? Güzelyurt’ta, Macun’da, Karaöz’de de yok. Hiçbir yerde yok. Oysaki ne hayallerle halkımız destek vermişti. Aynı anlayış başa gelse hayatınıza dokunabilir mi? 5 yıl sonra bir şeyler yapabilir mi? Yapamazlar. Bilgi, görgü ve tecrübeleri yetersiz. Proje nasıl hazırlanır bilmiyorlar. Isparta’da BAKA var. Merak edip Aksu Belediyesi’nden size bir tane proje geldi mi diye sordum. 5 yılda 1 tane proje başvuruları dahi yok. Projeyi getir parayı götür diyor BAKA. Başvuru yok. Bilgileri yok çünkü. O başkanlık makam koltuğunu kutsamışlar. O koltuk için her şey yapılabilir. Biz o koltuktan güç almaya değil güç vermeye geliyoruz. O koltuk halkın koltuğudur. Yetersiz idareciler koltuktan güç alıp tahakkuk sürer. Güçlü ve yeterliliğe sahip idareciler ise o koltuğa güç verir.”
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları