https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ARAÇ SATIŞINDA EFT VE SENET TUZAĞI

Antalya’da bir vatandaş internet üzerinden satışa çıkardığı aracını alan kişiler tarafından dolandırıldı.

20.05.2020 10:41 tarihinde yayınlandı 180 defa okundu 0 defa yorumlandı
ARAÇ SATIŞINDA EFT VE SENET TUZAĞI
Antalya’da internet üzerinden 13 bin 500 liraya satışa çıkardığı aracını Eskişehirli iki vatandaşa sattı. Bu satış sırasında Ömer Kurum adlı vatandaş 10 bin lira olan alacağını alamayarak dolandırıldığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Antalya’da meydana gelen olayda, Ömer Kurum adlı vatandaş 13 bin 500 lira değerindeki ikinci el aracını satışa çıkardı. Eskişehirli olduklarını söyleyen iki şahıs Ömer Kurum’a 3 bin 500 lira nakit parayı vererek  paranın geri kalan kısmını EFT yapacağını söyledi. Şahıslar parayı yatırmadan ortadan kayboldu.
Ömer Kurum, aracı gören ve kendisine telefonla ulaşan Eskişehirli olduğunu öne süren C.B isimli şahısla pazarlık yaparak anlaştı. Aynı gün Ömer Kurum ve C.B. Antalya’daki noterde buluştu. Ömer Kurum, C.B.’ye aracı devretti. İddiaya göre Ömer Kurum’a 3 bin 500 lira nakit para veren C.B. paranın geri kalan kısmı olan 10 bin TL’yi banka hesabına EFT yapacağını bildirdi. Olayın ertesi günü banka hesabına bakan Ömer Kurum, paranın yatırılmaması üzerine C.B’ye telefonla ulaştı. Kurum, C.B’nin kendisini oyaladığı, bankada sorun oluştuğu, çocuğunun öldüğü iddiasıyla parayı yatırmadığını öne sürdü. Geriye kalan 10 bin TL’yi alamadığını iddia eden Ömer Kurum, şahıslar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ömer Kurum mağduriyetinin giderilmesini istiyor.

Öte yandan yine Antalya'da tekrar eden aynı olay bu kez T.T'nin başına geldi. Ggeçtiğimiz hafta Cuma günü T.T.  adında bir vatandaş 22 bin 500 TL sattığı aracın sadece 2 bin 500 lirasını aldığını geri kalan 20 bin TL’nin ise EFT ile havale edileceğini belirterek, “Beni de dolandırdılar, şu anda şahıslar Antalya’da dolaşıyorlar, benim başıma gelen başkasının başına gelmesin araç alım satımlarında lütfen daha dikkatli olalım, EFT, senet gibi işlemlerin daha sağlam ve belgelerin doğruluğuna emin olmadan araçlarınızı satmayın.’ dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları