https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Antalya Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğünde Tanışma ve İstişare Toplantısının 2.si Gerçekleştirildi

Antalya Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğünde 12 Nisanda ilki gerçekleştirilen “Tanışma ve İstişare Toplantısı”nın 2.si, 26 Nisan'da özel sektör kurum ve kuruluşlarının yönetici ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

02.05.2018 12:05 tarihinde yayınlandı 799 defa okundu 0 defa yorumlandı
Antalya Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğünde Tanışma ve İstişare Toplantısının 2.si Gerçekleştirildi
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kurum Müdürü Ahmet KARATAŞ,  ilk toplantıda ağırlıklı olarak Antalya da bulunan ve sebze tohumu konusunda faaliyet gösteren paydaşlarıyla bir araya geldiklerini, bugün ise özellikle faaliyet bölgelerinin Antalya dışında kalan Konya, Afyonkarahisar, Burdur, Isparta ve Karaman illerinde tarla bitkileri tohumculuğu konusunda faaliyette bulunan paydaşlarıyla bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.
Müdürlüklerinin faaliyet bölgesinde yer alan illerin Ülkemiz tohumculuk sektöründeki önemine değinen Karataş, sadece Konya ilinin ülkemiz sertifikalı tohumluk üretiminin %30’undan fazlasını karşıladığını belirterek son yıllarda tohumculuk sektöründe yakalanan yukarı yönlü ivme de bölge illerinin ciddi katkısı bulunduğunu söyledi. Bölge de sektörün bu denli gelişmesinin ardında Gözlü, Altınova ve Konuklar Tarım İşletmeleri, Tarım Kredi ve Pancar Ekicileri Kooperatifleri ile özel sektör firmalarının çok ciddi bir emek ve yatırımlarının olduğunu, bölgede geleceği çok daha parlak olan tohumculuk sektöründe bölge potansiyelinin hakkıyla değerlendirilebilmesi için son yıllarda yapılan AR-GE ve altyapı yatırımlarının meyvelerini kısa zamanda vermesini beklediklerini belirtti.
Toplantının 2. Oturumunda Kurum Müdürü Ahmet KARATAŞ’ın başkanlığında, katılımcı paydaşlar ve sektör temsilcileri ile sorunlar, çözüm önerileri ile geliştirilebilecek projeler ve işbirliği imkânlarının değerlendirilmesi hususları istişare edildi. Ayrıca Karataş toplantı çıktılarının rapor haline getirilerek ilgili mercileri iletileceğini bildirdi.
Bölge firmaları tohumculuk sektörü için zamanın önemini vurgulayarak özellikle sertifikasyon sürecinde müdürlüğün gecikmeye mahal vermemek adına gösterdiği hassasiyet için teşekkür ettiler, ayrıca firma ve şirket sorumluları sertifikasyon çalışmaları hususunda elemanlarının konu bazında eksikliklerinin olduğunu, personel eğitimi konusunda işbirliği yapmak istediklerini ve organizasyondan duydukları memnuniyeti ifade ederek benzer toplantıların devamını talep ettiler.
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları