https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKÜSADER'DEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Anadolu Kültür Sanat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yoksul çocukların ihtiyaçlarını karşılamak adına organize ettiği karma sergi Ankara Zafer Çarşısı Sanat Galerisi'nde açıldı.

04.10.2019 09:53 tarihinde yayınlandı 482 defa okundu 1 defa yorumlandı
ANKÜSADER'DEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
        1 Ekim 2019 tarihinde açılan ''EL VER UMUT OL'' sergisinin sunumunu Metin Yazarı Tuğba Herken yaptı. Herken, ''Sanatını, yoksul çocukların yüzünü güldürmeye adayan Ressam ve ANKÜSADER Derneği Başkanı Nesrin Taner'e teşekkür ediyoruz.Hayatta gönül yapmak adına bir adım öne çıkanların canla başla verdiği emeğin karşılığıdır bu sergi. Şimdi sergimizi açma,hayatın bin bir rengine hep birlikte dokunma vaktidir''  diyen Herken'in konuşması ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla açılışa geçildi. Açılışı Nesrin Taner ve sanatçılar birlikte yaptılar.
       Açılış konuşmasında Taner ''Her yıl olduğu bu yıl da geniş kapsamlı bir sergi hazırladık.Resimden fotoğrafa çiniden el işlerine bir çok eser mevcut. Amacım daha fazla çocuğa ulaşabilmekti. Sergimize gönül veren çok oldu. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim'' diye konuştu.
      Açılış konuşması ardından, Çağdaş Sanat Merkezi Tango Grubu dans gösterisi çok ilgi gördü. Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şubesi Başkanı Bahadır Saka eşliğinde seymen ve bacıerenlerimizin Ankara Türküleri eşliğinde ki oyunları sergiye damgasını vurdu. Gösterilerin ardından Taner'in Çağdaş Sanat Tango Grubu ve Ankara Kulübü Derneği seymen ve bacıerenlerine plaket taktimiyle program devam etti.
      Yoksul çocukların  eğitim, sağlık, giyim gibi ihtiyaçlarını karşılamak adına 2017 yılında kurulan ANKÜSADER'in açmış olduğu sosyal sorumluluk sergisi, 7 Ekim 2019 tarihinde katılım belgelerinin dağıtılmasıyla son bulacak.
      Başta ANKÜSADER Başkanı Nesrin Taner olmak üzere sunucu Tuğba Herken, Ankara Kulübü Derneği Seymen ve Bacıerenleri, Çağdaş Sanat Merkezi Tango Grubu, katılan kıymetli sanatçılara bu duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
FOTOĞRAF: MUSTAFA TAŞKIN

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları