https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'YA YENİ ATATÜRK HEYKELİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, TBMM ve Genelkurmay kavşağına Atatürk'ün heykelini yapacaklarını söyledi.

07.10.2019 08:58 tarihinde yayınlandı 235 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'YA YENİ ATATÜRK HEYKELİ
        Ankara Kent Konseyi Başkanlığınca, 5 Ekim Gazi Kemal Atatürk'ün Ankara hemşehriliği kabulü dolayısıyla resepsiyon düzenledi. 
         Gençlik Parkı Kabul Salonu'ndaki resepsiyonda konuşan Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından nisan ayında TBMM ve Genelkurmay Başkanlığının yakınlarında yer alan kavşaktaki kol saati şeklindeki yapının kaldırıldığını, bu noktalara Atatürk heykeli yapılacağını açıkladı.
        Yavaş, ''Maalesef 27 Aralık'a yetişmiyor ama ilk defa söylüyoruz. İnşallah 23 Nisan'a yetiştirmeye çalışacağız'' dedi.Milli günlerin bundan sonra çok daha görkemli kutlanacağını da ifade ederek  ortak değerleri, başkenti, Ankara'da yaşayan ve Atatürk'ü seven herkesi Ankaralı olarak kabul ettiklerini dile getirdi ve ''Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte hemşehriliği tatmak ve yaşamak istiyoruz'' dedi.
        Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 97 yıldır  Ankara'da olduğunu belirtti.Atatürk'ün, ''Beni Ankara'nın hamiyetli hemşehrileri arasına girmeye davet suretiyle tecelli eden iltifatınıza samimi ruhumdan arz-ı şükran eylerim'' ifadeleriyle başlayan tarihi  mektubunu işaret eden Yılmaz, ''Ankara halkı tarafından kendisine hemşehrilik teklifinin kabul edilişinin yıl dönümüdür. Ankaralılar, Gazi Mustafa Kemal'i  Ankara'ya gelişinin ilk gününden itibaren bağrına basmış, baş tacı etmiştir'' diye konuştu.
        Seymenlerin ve Kırgızistan'dan gelen dansçıların gösteri yaptıkları resepsiyonda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İyi Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, Ankara Kulübü Derneği Dr. Metin Özaslan ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdemir de katıldı.
         Özlenen Ankara'ya adım adım yaklaşırken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş'a sonsuz teşekkürler...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları