https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA TOPLU ULAŞIMDA EĞİTİM

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, EGO otobüs şoförlerine stres yönetimi ve öfke kontrolü eğitimi veriyor. Eğitimlerde Başkent tiyatroları sanatçıları da yer alıyor.

07.11.2019 09:00 tarihinde yayınlandı 204 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA TOPLU ULAŞIMDA EĞİTİM
        Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü ile Türkiye Belediyeler Birliği Belediye Akademisi iş birliği ile EGO şoförlerine eğitimler veriliyor.
       EGO otobüs şoförlerinin vatandaşlarla etkili iletişim kurmasını sağlamaya yönelik düzenlenen eğitimlere Başkent tiyatroları sanatçıları da oyunlarıyla katıldı.
       Hacettepe Üniversitesi'nden  Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin, EGO Otobüs şoförlerine verdikleri eğitime tiyatro oyunlarının önemli bir katkısı olduğunu vurgulayarak, ''Gündelik yaşanan olaylara ilişkin etkili, gerçekçi dramalarla olayları anlatmayı kolaylaştırması grup açısından etkili oluyor. İnsan en çok kendinin içinde olduğu ve değer bulduğu ortamda öğrenme şansına sahip oluyor'' dedi.
       Eğitime katılan EGO Otobüs şoförlerinden Ergün Aydoğdu ise eğitim sayesinde motive olduğunu belirterek, ''Tiyatro ile duyguların anlatılması daha etkili anlamayı sağlıyor. Bu eğitimler bizi daha bilinçli çalışmaya teşvik ediyor. Burada düşüncelerimizi ifade edebilme fırsatı da buluyoruz'' sözleriyle düşüncelerini paylaştı.
      Kasım, Aralık ve Ocak aylarında devam edecek eğitimlerden tam 2 bin 500 EGO şoförü yararlanacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları